Advertisement

Artykuły do tagu: zdrowie

Problem krótkotrwałej bezsenności – jak sobie z nim radzić?
Problemy ze snem mogą trwać kilka dni, tygodni lub mieć charakter przewlekły. Niestety niezależnie od typu bezsenności, która obecnie dotyczy ponad połowy Polaków, mało kto wie, jakie wdrożyć działania, aby skutecznie sobie pomóc. Nieleczona bezsenność już po kilku dniach niewysypiania się przynosi negatywne skutki dla organizmu, zarówno w sferze psychicznej, jak i fizycznej. Jak rozpoznać bezsenność krótkotrwałą i co zrobić, aby ją pokonać?
13.11.2023 08:41
20-lecie Kliniki Wolmed
Klinika Psychiatryczna i Terapii Uzależnień Wolmed, obecnie Wolmed Sp. z o.o., świętowała 20-lecie istnienia. Obecnie klinika jest jednym z wiodących ośrodków psychiatrycznych i terapeutycznych w regionie, oferując opiekę na najwyższym poziomie. Szpital ma łącznie 60 łóżek i rocznie udziela około 1200 hospitalizacji dla pacjentów na sześciu oddziałach. Wolmed to też 13 poradni w regionie, które rocznie udzielają ok. 43 tysięcy świadczeń.
Rozmieszczenie elektrod przy badaniu holterem EKG
Holter EKG to urządzenie służące 24-godzinnemu, ambulatoryjnemu pomiarowi ciśnienia tętniczego u pacjenta (w skrócie badanie określa się jako ABPM – Ambulatory Blood Pressure Monitoring). Aparat do automatycznego monitorowania ciśnienia tętniczego składa się z głównego urządzenia zbierającego dane, mankietu (przypominającego element ciśnieniomierza) oraz z elektrod, przyklejanych do skóry na klatce piersiowej. Jak wyglądają i jak rozmieszczone są takie elektrody? Kiedy zaleca się wykonanie badania i w jaki sposób ono przebiega?
Podwójna diagnoza – trudny proces leczenia
Panie doktorze, nie jest tajemnicą, że w Polsce jest niewystarczająca liczba lekarzy psychiatrów. Świadczą o tym chociażby wydłużające się terminy wizyt do specjalistów. Czy w swojej praktyce także zauważa Pan narastające problemy osób dorosłych? Czego najczęściej dotyczą?
Włączyli się w Marsz Różowej Wstążki
Gmina Gorzkowice od lat angażuje się w projekty promujące zdrowie. Nie inaczej było w przypadku włączenia się w Marsz Różowej Wstążki, który przeszedł ulicami gminy. To w związku z tym, że październik jest miesiącem świadomości raka piersi. W akcji licznie udział wzięli kierownicy i pracownicy urzędu gminy, radni, nauczyciele oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach.
Zadbaj o swoje serce, by żyć. PROVITA w Piotrkowie oferuje wsparcie
O tym jak istotna jest profilaktyka chorób układu krążenia specjaliści przypominają na każdym kroku. Na ich powstawanie wpływ mają np. siedzący tryb życia, nieodpowiednie odżywianie się, czy stres. Wsparcie w zakresie leczenia niewydolności krążenia proponuje Centrum Badań Klinicznych PROVITA. Na ten temat rozmawialiśmy z lekarzem Ewą Kalecińską-Krystkiewicz, specjalistą kardiologiem z 15-letnim doświadczeniem, pracującym na terenie Piotrkowa Trybunalskiego oraz regionu.
Dentysta Poznań - leczenie implantologiczne
Widoczne ubytki w zębach, ich przebarwienia i toczące je choroby mogą zauważalnie obniżać estetykę uśmiechu, powodować przykry zapach z buzi, a tym samym realnie wpływać na spadek naszej samooceny i utrudniać nawiązywanie kontaktów interpersonalnych. Piękny i zdrowy uśmiech to nasza wizytówka, warto więc dbać o higienę jamy ustnej i kondycję naturalnych zębów. Jeżeli jednak któryś z zębów jest nie do uratowania, a nawet leczenie kanałowe nie przynosi optymistycznych rokowań, warto rozważyć wszczepienie implantów, które pozwolą znów bez skrępowania uśmiechać się od ucha do ucha. Zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym, w związku z czym nie powinniśmy obawiać się towarzyszącego temu procesowi bólu. Implant zęba nie tylko podnosi estetykę uzębienia, ale także zapobiega zanikowi tkanki kostnej w miejscu usuniętego zęba. Wybór profesjonalnej kliniki specjalizującej się w implantacji przy wykorzystaniu nowoczesnych technik stomatologicznych to gwarancja trwałości implantów, a tym samym - satysfakcji klienta.
Trądzik a hormony: Rola antykoncepcji w terapii
Trądzik to powszechny problem dermatologiczny, który często wiąże się z zaburzeniami hormonalnymi. Warto dowiedzieć się, jak antykoncepcja może odgrywać istotną rolę w terapii tego schorzenia i jakie korzyści może przynieść w pielęgnacji skóry trądzikowej.
Jakie terapie są skuteczne w leczeniu bulimii?
Bulimia nervosa, znana również jako bulimia, to poważne zaburzenie odżywiania, które dotyka coraz większą liczbę osób na całym świecie. Charakteryzuje się okresowymi napadami jedzenia, podczas których osoba spożywa nadmierne ilości jedzenia, a następnie próbuje to zrekompensować poprzez wymioty, nadużywanie środków przeczyszczających lub nadmierną aktywność fizyczną. Skutki bulimii mogą być druzgocące zarówno dla ciała, jak i psychiki. Na szczęście istnieją różne skuteczne terapie, które pomagają osobom cierpiącym na bulimię odzyskać zdrowie psychiczne i fizyczne.
Korzyści z teleporady – jak efektywnie konsultować się z lekarzem online?
Teleporady to nowoczesny sposób konsultacji medycznej w formie wideokonferencji, chatu online lub rozmowy telefoniczne. Konsultacja służy diagnostyce lub leczeniu dolegliwości. Aby była skuteczna, niezbędna jest efektywna komunikacja z lekarzem. Jak przygotować się do teleporady?
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat