Advertisement

Artykuły do tagu: zdrowie

Targi Zdrowia i Urody w Focus Mall w Piotrkowie
Wiosna to świetny czas żeby zadbać o dobrą formę, czyli o zdrowie i wygląd. W sobotę 25 marca w Focus Mall w Piotrkowie odbędą się Targi Zdrowia i Urody, podczas których można będzie skorzystać z bezpłatnych, indywidualnych konsultacji i porad prowadzonych przez specjalistów. Odbędą się też pokazy dla wszystkich zainteresowanych zdobyciem i pogłębieniem swojej wiedzy w zakresie dbania o urodę, jak również sprawności fizycznej.
Szpital otrzymał dwa miliony... rękawiczek
Ponad 2 miliony jednorazowych rękawiczek dla szpitala wojewódzkiego w Piotrkowie od Urzędu Marszałkowskiego. Dziś rano przekazano placówce środki ochrony osobistej, które będą służyły medykom.
Z ziemi włoskiej do Polfy wyruszają nowoczesne linie produkcyjne leków
Pierwsza z dwóch linii do produkcji wysokospecjalistycznych leków, o łącznej mocy wytwórczej do nawet 6 milionów fiolek i ampułko-strzykawek rocznie, pomyślnie przeszła wszystkie odbiory techniczne i testy u włoskiego producenta — koncernu IMA. Teraz trafi ona do Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych, będącego największą w historii inwestycją Polfy Tarchomin S.A.
Prace wkraczają w kolejną fazę
Rozpoczął się kolejny etap trwającej od połowy stycznia kompleksowej termomodernizacji budynków Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim. Trwają końcowe prace związane z ocieplaniem i izolacją fundamentów oraz dachów, teraz przyszedł czas na ocieplanie ścian zewnętrznych oraz wymianę stolarki okiennej.
Jakość jedzenia to podstawa!
Dzięki internetowi mamy na wyciągnięcie ręki praktycznie każdy produkt. Sklepy oferują nawet te z najodleglejszych zakątków świata. Jak odnaleźć te najwartościowsze?
Choroby przyzębia i cukrzyca idą ze sobą w parze. 2800 bezpłatnych konsultacji stomatologicznych z okazji miesiąca zdrowej jamy ustnej
1 marca ruszyła ogólnopolska kampania Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego „Polska mówi aaa…”, w ramach której partner akcji, marka Oral-B, należąca do Procter & Gamble, zwraca uwagę na znaczenie prawidłowej higieny jamy ustnej i jej wpływu na zdrowie ogólne. „U osób chorych na cukrzycę istnieje 3-krotnie wyższe ryzyko wystąpienia chorób przyzębia niż u osób zdrowych. Dodatkowo osoby zmagające się z cukrzycą 8-krotnie częściej borykają się z ciężkim zapaleniem przyzębia” – alarmuje dr n. med. Beata Golan, kierownik ds. naukowych P&G Polska. Polskie Towarzystwo Stomatologiczne oraz marka Oral-B zachęcają do zwrócenia uwagi na prawidłową higienę jamy ustnej i skorzystania z bezpłatnych przeglądów stomatologicznych na terenie całej Polski, które czekają w marcu w gabinetach sieci Lux Med Stomatologia oraz gabinetach partnerskich Oral-B.
Festiwal Zdrowia i Urody 8 marca w dawnym Medyku
Serdecznie zapraszamy na Festiwal Zdrowia i Urody, który odbędzie się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Piotrkowie Tryb. przy ulicy Księdza Piotra Skargi 3. Uroczyste rozpoczęcie imprezy 8 marca o godzinie 11.00.
Jak zbudować domowy schron antysmogowy? Wybierz odpowiedni oczyszczacz powietrza
Zimą normy powietrza w polskich miastach przekraczane są nawet kilkukrotnie (dane: Airly, GIOŚ). Pytanie zatem nie czy, a czym oczyszczać powietrze w mieszkaniu?
Szczoteczka elektryczna dla dzieci: jak wybrać najlepszą?
Czy szczotkowanie zębów mus być drogą przez mękę? Oczywiście, że nie, ale warto podkreślić, że bardzo dużo zależy od podejścia rodziców, a także doboru odpowiedniej szczoteczki do zębów. Jeśli dokonamy rozsądnego zakupu, a do tego będziemy konsekwentni i pokażemy dzieciom, że naprawdę warto dbać o zęby, szczotkowanie okaże się prawdziwą przyjemnością, a może nawet rodzinnym rytuałem. Elektryczna szczoteczka dla dzieci to doskonały wybór
Infolinia WHO dla pacjentów z Ukrainy
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uruchomiła infolinię dla uchodźców z Ukrainy. Każda osoba, która zadzwoni pod podany numer otrzyma kompleksowe informacje na temat możliwości skorzystania ze świadczeń w ramach polskiego systemu opieki zdrowotnej (np. jak umówić się na wizytę lekarską w Polsce, jak otrzymać szczepienia ochronne oraz kontynuować leczenie chorób przewlekłych a także otrzymać pomoc psychologiczną).
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat