Advertisement

Artykuły do tagu: wystawa

Kolejna odsłona 40-lecia pracy artystycznej Bronisława Brylskiego
Blisko 200 osób wzięło udział w wernisażu wystawy malarstwa pt. "Po prostu Bronek", który odbył się w piątek (2.12.2022r), o godz. 17.00 w galerii ODA przy ul. Sieradzkiej w Piotrkowie. Wśród nich były władze miasta, powiatu piotrkowskiego i przedstawiciele duchowieństwa. Nie zabrakło również piotrkowskich (i nie tylko) przedstawicieli naszego środowiska artystycznego.
Wystawa gołębi rasowych
Już po raz kolejny w gminie Moszczenica odbędzie się spotkanie hodowców najpiękniejszych okazów gołębi rasowych. Organizatorzy liczą na to, że być może w którejś z ras doczekają się championa. Udział w imprezie, którą zaplanowano na pierwszy weekend grudnia, może wziąć każdy.
O Narodowym Święcie Niepodległości w piotrkowskim muzeum
11 listopada w placówce uroczyście otwarta została wystawa pt.: „Obrona szosy piotrkowskiej 3-7 września 1939 roku”. Wernisaż odbył się pod hasłem "W obronie Niepodległej. W hołdzie jej obrońców".
Rozmawiali o Warszawie i II wojnie światowej
"Warszawa - Miasto Pamięci, Miasto Bohaterów" - to projekt, który zawitał w czwartek (20.10.2022) do Piotrkowa Trybunalskiego. W auli filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego spotkali się m.in. wykładowcy, nauczyciele oraz politycy, którzy wspominali trudne czasy wojny i bohaterskiej postawy obrońców naszej stolicy.
Wystawa Piotra Gajdy w Galerii Arkady
W czwartek w Galerii Arkady w Tomaszowie odbył się wernisaż wystawy "Dialogi ze szczurem... I nie tylko". Wystawa prezentuje dzieła Piotra Gajdy, wyjątkowego artysty z Piotrkowa.
Wystawa na Dzień Papieski
W najbliższą niedzielę w całej Polsce obchodzony jest Dzień Papieski. To coroczne nawiązanie do rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrkową. Z tej okazji na parkanie kościoła farnego w Piotrkowie przy Krakowskim Przedmieściu, prezentowana jest plenerowa wystawa opowiadająca o życiu i dokonaniach Karola Wojtyły.
Wystawa pamięci Stanisława Sojczyńskiego
Przed budynkiem Mediateki 800-lecia w Piotrkowie Trybunalskim otwarta została wystawa plenerowa poświęcona Stanisławowi „Warszycowi” Sojczyńskiemu – nauczycielowi, konspiratorowi oraz jednemu z wielu, których dziś określamy mianem Żołnierzy Wyklętych.
„Gra Szyfrów
Chcesz odkryć skrywane tajemnice wywiadu, złamać szyfry, wypełnić misję i przechytrzyć wroga? Będzie ku temu okazja.
Zapraszają do wspólnej podróży
"Żaglówką na południe..." - to tytuł wystawy fotograficznej Tomasza Lenarczyka, której wernisaż odbędzie się 6 października 2022 roku o 18.00 w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK, ul. Słowackiego 13.
Miejski Ośrodek Kultury, przy al. 3 Maja 12 zaprasza już 29 września o 17.00 na otwarcie wystawy fotograficznej, będącej zarazem dokumentacją przygotowań i prezentacji spektakli, które odbywały się w ramach projektu pt. "Historia kulturą się toczy"
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat