Granice zostały przekroczone. Juliusz Wiernicki złożył doniesienie na policji

Czwartek, 11 kwietnia 2024212
Kampania wyborcza przed drugą turą wyborów prezydenckich w Piotrkowie Trybunalskim pokazuje przeróżne oblicza. Niestety także te negatywne. Niszczenie banerów wyborczych zdarzało się co prawda już wcześniej, ale tym razem granice zostały przekroczone na tyle, że Juliusz Wiernicki, jeden z kandydatów na prezydenta, złożył zawiadomienie na policję w sprawie gróźb karalnych.

Brudne oblicze kampanii wyborczej nie zakończyło się wraz z głosowaniem 7 kwietnia. Banery kandydatów wciąż są niszczone, a do nich samych bądź ich bliskich, kierowane są groźby karalne. O kolejnym takim incydencie poinformował w mediach społecznościowych Juliusz Wiernicki.

Większość kampanii to bardzo pozytywne emocje. Niestety zdarzają się też przykrości (...) Nie mogę zgodzić się na to, że będziemy zastraszani, albo, że zastraszani będą członkowie mojej rodziny. Dzisiaj zgłosiłem na policję, że na moich banerach wyborczych pojawiły się napisy, sugerujące, bym martwił się o żonę. Policja się tym zajęła i to będzie procedowane. Chciałbym zaapelować do wszystkich osób zaangażowanych w wybory samorządowe, w tym także do pana prezydenta Krzysztofa Chojniaka, który może swoim wieloletnim doświadczeniem i autorytetem wpłynąć na to, byśmy unikali takich sytuacji. Nikt - niezależnie od tego czy się zgadzamy, czy nie - nie może czuć się zagrożony - powiedział kandydat na prezydenta Piotrkowa.

 


W czasie tegorocznej kampanii wyborczej niszczenie banerów, zarówno kandydatów na prezydenta, jak i radnych, niestety nie jest rzadkością. Wcześniej ofiarą tego rodzaju aktów wandalizmu padł również urzędujący prezydent Krzysztof Chojniak.

POLECAMY


Zainteresował temat?

20

9


Komentarze (212)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goscc ~goscc (Gość)15.04.2024 14:00

Ciekawy charaker pisma, nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę. Albo tak trudno piszę się po tych plakatach, albo specjalnie, albo delirka.

20


Tadek ~Tadek (Gość)14.04.2024 16:24

Przesympatyczny człowiek

22


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)14.04.2024 13:27

Można się nie zgadzać można o tym napisać lecz grozić rodzinie za daleko mok drodzy i można sobie biedy narobić i kłopotów trzeba uważać na słowa.

10


gggggggggaaaaaa ~gggggggggaaaaaa (Gość)11.04.2024 13:02

Piotrkowianie!
1.
Na waszych oczach PO nie potrafiło wybrać jednego kandydata na prezydenta. Spór między chęciami a możliwością poskutkował stworzeniem dwóch kandydatur: Pani Wężyk-Głowackiej i nikomu nieznanego Pana Wiernickiego, za którego plecami prawdopodobnie stoi Pan Grabarczyk.
2.
Pominięta została przez was Pani Chojnacka, mimo że to od niej zaczęły się bunty przeciwko podwyżkom w Piotrkowie. To ona i ludzie skupieni wokół pokazali problemy i siatkę powiązań w miejskich spółkach.
3.
Pominęliście Pana Janika - mimo że on zwracał uwagę na brak inwestycji w Piotrkowie obcego kapitału. Nie mamy nowych zakładów pracy. Jesteśmy skazani na firmy, które nie są konkurują o pracownika płacami.
4.
Jak wybierzecie Pana Chojniaka zrobicie dobrze tylko Panu Chojniakowi. Jego koledzy, emeryci w spółkach miejskich i firmach współpracujących wystrzelą korki od szampanów i zaśmieją się z was kolejny raz.
Powiem Państwu, że ten nikomu nieznany WIERNIKCKI jest jedynym wartym poparcie kandydatem. Może ktoś będzie nim właściwie sterował?

288


Blok ekipa ~Blok ekipa (Gość)11.04.2024 23:32

Czy ktoś się orientuje jak długo zajmie nowemu prezydentowi wymiana kierowników w magistracie, prezesów w spółkach miasta i dyrektorów szkół? No i czas na nowego sekretarza!

91


Dydek ~Dydek (Gość)12.04.2024 08:57

Co wybrać dżume czy cholere?

72


Kuba P. ~Kuba P. (Gość)12.04.2024 17:55

Szopka dla naiwnych. Podręcznikowy zabieg spindoktorski. Obrażają rodzinkę, zgłasza na policję, apeluje o spokój i teraz już na pewno wszystko będzie dobrze. Ktoś się na to nabrał ??

54


Miękiszonim, NIE ~Miękiszonim, NIE (Gość)12.04.2024 15:32

Magaj. Zniszczono banery Janika i jego kandydatów, na radnych. Nie biegli i nie użalali się, zniszczono banery Dróżdż

13


@@@@@ ~@@@@@ (Gość)12.04.2024 15:08

Wszyscy z wyjątkiem P.P, Chojniaka . . . . . nieudolność zarządzania Urzędem oraz nieudolność zarządzaniem miasta . . . .

51


Marlenka69 ~Marlenka69 (Gość)12.04.2024 08:44

Doniesienie czy zawiadomienie ?
Chyba lepiej było zamazać te bazgroły i śmiać się z idioty co nie ma odwagi prosto w oczy się wypowiedzieć

54


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat