Debata prezydencka w Strefie FM za nami

Strefa FM Czwartek, 18 kwietnia 2024320
Krzysztof Chojniak i Juliusz Wiernicki spotkali się twarzą w twarz w studiu Strefy FM, by wziąć udział w debacie prezydenckiej przed II turą wyborów samorządowych. Kandydaci odpowiadali na pytania redakcji, przygotowane przez oponenta, a także wygłosili tzw. wolną wypowiedź. Mieli też możliwość odnoszenia się do wypowiedzi konkurenta.

Ładuję galerię...

Prowadząca czwartkową (18.04.2024) debatę radiową redaktor Beata Hołubowicz Stachaczyk zapytała swoich gości o to, jak wykorzystać atuty naszego miasta, by Piotrków się rozwijał. Drugą poruszoną kwestią był plan na usprawnienie komunikacji zbiorowej i indywidualnej w mieście


W drugiej części debaty kandydaci zadawali sobie pytania nawzajem. Urzędujący prezydent zapytał oponenta o to, jakie środki finansowe są przeznaczane na edukację i ile Piotrków musi dokładać na ten cel z własnego budżetu, kosztem innych zadań samorządowych. Tymczasem Juliusz Wiernicki zadał Krzysztofowi Chojniakowi pytanie o to, dlaczego Piotrków Trybunalski zajmuje 41 miejsce spośród 48 miast na prawach powiatu, jeśli chodzi o pozyskiwanie środków.


Następnie obaj kandydaci wygłosili swoje wolne wypowiedzi

Szanowni państwo, stoimy dziś przed wyborem jednego z dwóch kandydatów. Takiego wyboru musimy dokonać w najbliższą niedzielę. Tak naprawdę nie jest to wybór między programami. Jeszcze raz powtarzam, że nie obiecuję gruszek na wierzbie, ale opieram się na konkretach i przedstawiam bardzo realne, podparte projektami programy. Dokonują państwo wyboru, poprzez ocenę wiarygodności. Wybór mnie to pewność realizacji konkretnego programu i waszych oczekiwań. To jednocześnie gwarancja spełniania obietnic i dalszego rozwoju, stabilności i bezpieczeństwa. Udowodniłem swoją pracą, że dotrzymuję słowa. Wiem, że coś nowego jest czymś kuszącym, ale jest to niepewne. Wybierają pomiędzy doświadczeniem, wiedzą, konkretnymi osiągnięciami a czymś niepewnym. Wyobraźcie sobie, że macie dużą firmę, dysponującą tak dużym budżetem, jak nasze miasto, a nawet mniejszym. Powierzacie tę firmę osobie bez doświadczenia w administracji, a w naszym przypadku w samorządzie, tylko dlatego, że jest to osoba nowa, czy jednak powierzacie to swoje mienie, często dorobek waszego życia, osobie doświadczonej, za którą stoją bardzo konkretne dokonania? Postawicie na osobę kompetentną, sprawdzoną, dotrzymującą obietnic, czy wybierzecie niepewność i eksperyment? - mówił Krzysztof Chojniak

 

Drodzy państwo, rozmawialiśmy do tej pory o mieście, ale miasto to nie tylko mury. To przede wszystkim mieszkańcy. Gdy rozpoczynaliśmy kampanię, ja myślałem, że musimy tu znaleźć jakąś "bombę", napisać wyjątkowy program. To jest nieprawda, bo miasto budujecie wy, mieszkańcy. I ten program buduje się każdego dnia na ulicy. Jestem przerażony tym, jak wielu inwestorów zostało tu potraktowanych po macoszemu. Sam prowadzę działalność od 8 lat oraz drugą prowadzimy z żoną. Mam doświadczenie w zarządzaniu i wiem, z jakimi problemami przedsiębiorcy muszą się mierzyć. A przecież przedsiębiorcy i osoby pracujące u nas w mieście, to jest rozwój naszego miasta. Mam też duże doświadczenia w działalności charytatywnej i społecznej. Musimy poświęcić tym ludziom więcej czasu i więcej pracy. Oni muszą poczuć się dostrzeżeni i docenieni. To oni budują to miasto. Jak możemy rozmawiać o problemie demograficznym i zatrzymaniu młodych ludzi w mieście, w sytuacji tak kuriozalnej, że młodzieżowa rada miasta w praktyce nie istnieje. Istnieje tylko teoretycznie. Jak mamy przekonać młodych ludzi, by tu zostali? By zaangażowali się w życie i budowanie tego miasta dla przyszłych pokoleń? Przecież to jest niemożliwe. Program programem, praktyka praktyką. Chciałem jeszcze dodać, że dużo się mówi o moim młodym wieku. Panie prezydencie, pracuje pan w Chełmie w radzie nadzorczej TBS-u. Pana bezpośrednim pracodawcą jest prezydent miasta Chełm, który zostawał prezydentem, mając 27 lat - odpowiedział Juliusz Wiernicki

 

Na zakończenie debaty obaj kandydaci zachęcili piotrkowian do tego, by poszli na wybory i zagłosowali w taki sposób, by miasto mogło jak najlepiej się rozwijać.

 

Całej debaty prezydenckiej możecie wysłuchać w podcaście radia Strefa FM:

POLECAMY


Zainteresował temat?

18

6


Komentarze (320)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Wygra Chojniak ~Wygra Chojniak (Gość)18.04.2024 15:21

Każdy przed debatą mógł się przygotować. Pan Prezydent jak zawsze był przygotowany, przedstawił konkretne dane, liczby, a pan Wiernicki tylko te same slogany bez pokrycia. Nawet w kilku miejscach musiał przyznać rację Prezydentowi.

1131


Ktoś wskarze 1 ~Ktoś wskarze 1 (Gość)18.04.2024 21:09

słownie jeden zakład pracy który powstał w Piotrkowie za kadencji CYSORZA od 21.X (4.XI) 2018r?

194


... ~... (Gość)19.04.2024 08:49

Tymczasem w Radomsku PKP Cargo będzie budować terminal intermodalny.
Prezes PKP Cargo powiedział - Radomsko jest korzystnie położone przy trasie kolejowej z Warszawy do Katowic, ma połączenie kolejowe z Łodzią, jest znakomicie skomunikowane z siecią dróg szybkiego ruchu...
Niestety Piotrków to nie Radomsko, nie leży przy trasie kolejowej Warszawa - Katowice; nie jest skomunikowany z siecią dróg szybkiego ruchu... Gdyby Piotrków miał lepsze położenie to z pewnością dałoby się wybudować taki terminal w Piotrkowie - prawda Panie Chojniak...

211


al ~al (Gość)19.04.2024 16:24

Chojniak to porażka ostatnich dwudziestu lat.

92


Wielebny ~Wielebny (Gość)19.04.2024 13:47

Czerwona kartka dla Chojniaka

111


Gutek Dobrowolski ~Gutek Dobrowolski (Gość)18.04.2024 13:12

Słuchałem Chojniak gadał te same farmazony co zawsze. Jezioro Bugaj już nie pamiętam od kiedy miało być zagospodarowane. Nie mogłem tego słuchać. Głosuję w niedzielę na Juliusza Wiernickiego.

7821


ojciec Redzyk ~ojciec Redzyk (Gość)19.04.2024 15:48

Wszystko co ma swój początek ma też i swój koniec. Doradzam nowemu prezydentowi, aby godnie obszedł się ze swoim poprzednikiem. On sam też kiedyś będzie odchodził....

32


Polak europejczyk ~Polak europejczyk (Gość)19.04.2024 14:37

Cała moja rodzina i znajomi głosują na Pana Wiernickiego

90


anty Chojniak ~anty Chojniak (Gość)18.04.2024 14:17

Czy Wy też macie wrażenie że Chojniak ciągle powtarza te same frazesy i obietnice, które nie mają pokrycia?

5010


stawiam na Julka ~stawiam na Julka (Gość)19.04.2024 14:15

Jeśli pan Juliusz będzie mierzył siły na zamiary, a nie zamiar podług sił i da szansę ludziom młodym, pełnym zapału i chęci do pracy, bez partyjnych uzależnień, to nasze miasto może zacząć zmieniać swoje oblicze na bardziej przyjazne dla wszystkich mieszkańców.

90


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat