Artykuły do tagu: Czytelnictwo

Akcja
Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie z okazji Tygodnia Książki i Bibliotek przygotowała dla swoich czytelników wiele atrakcji. Jedną z nich była akcja czytelnicza pn. „Drzewko za czytanie” przeprowadzona w Skotnikach, Aleksandrowie i Dąbrowie nad Czarną, podczas której na uczestników czekała ekologiczna niespodzianka.
Czytać każdy może... a na pewno powinien!
16 tysięcy czytelników i 350 tysięcy wypożyczonych książek – to roczne statystki piotrkowskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej. W czasach, kiedy cały czas podkreśla się, że za rzadko sięgamy po książki, Piotrków trzyma się dobrze. Czytają dorośli, czytają też dzieci. Nie brakuje również amatorów audiobooków.
Biblioteka przyjazna niedowidzącym i słabo słyszącym
Miejska Biblioteka Publiczna zakupiła 2 lupy elektroniczne, które ułatwią czytanie osobom niedowidzącym. Kolejne nabytki to 4 pętle indukcyjne, które są dedykowane użytkownikom aparatów słuchowych oraz implantów i są jednym ze sposobów wspomagania słuchu. Nowe wyposażenie trafiło do książnicy w ramach przedsięwzięcia grantowego "Zmysłowisko".
W Piotrkowie rządzi Mróz
Remigiusz Mróz był najpopularniejszym autorem wśród czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w 2022 roku. Powieści tego autora zajęły trzy pierwsze miejsca wśród najczęściej wypożyczanych pozycji.
Mróz i erotyki królują w Piotrkowie
Kobiety sięgają głównie po powieści erotyczne, obyczajowe i romanse, mężczyźni wybierają kryminały, głównie Remigiusza Mroza - tak przedstawiają się czytelnicze statystyki piotrkowskiej biblioteki.
Hanna Greń odwiedziła Mediatekę 800-lecia
Hanna Greń spotkała się z piotrkowianami w auli Mediateki 800-lecia w Piotrkowie Trybunalskim w ramach projektu „CzytaMY i rozwiJAamy". Spotkanie autorskie odbyło się w sobotę (19 września).
Przedszkolaki czytają... pluszowym misiom
Akcja, w której biorą udział maluchy z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Przygłowie, ma szczytny cel - program "Mały miś w świecie wielkiej literatury" ma zachęcać do czytelnictwa zarówno najmłodszych, jak i rodziców.
Piotrkowianie coraz mniej czytają?
Poziom czytelnictwa w Polsce spada. Według badań przeprowadzanych przez Bibliotekę Narodową co dwa lata, w 2015 r. jedynie 37% Polaków sięgnęło po co najmniej jedną książkę. To dobra okazja, by sprawdzić, jak sytuacja wygląda w Piotrkowie. Czy rzeczywiście czytamy tak niewiele?
Ile książek przeczytaliśmy w 2014 roku?
Poziom czytelnictwa w Piotrkowie utrzymuje się na stałym poziomie. W 2014 roku wypożyczono ponad 385 tysięcy książek.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat