Artykuły do tagu: Wydarzenia

21.05.2024 10:15
Dni Radomska 2024
Zapraszamy do udziału w największej i najbardziej oczekiwanej imprezie plenerowej w naszym mieście – Dni Radomska 2024.
31.01.2024 09:05
Ferie w Muzeum
Pierwsze grupy przedszkolaków i dzieci wzięły udział w muzealnych zajęciach feryjnych, jakie organizowane są na Zamku Królewskim w Piotrkowie. W ostatnim czasie pojawili się tam m.in. uczestnicy półkolonii w Środowiskowej Świetlicy Socjoterapeutycznej "Bartek".
Województwo Łódzkie w skrócie – przegląd wydarzeń
W największej inscenizacji historycznej w województwie łódzkim zobaczyliśmy: ponad 200 rekonstruktorów, 4000 sztuk wystrzelonej amunicji, 40 wybuchów, 3 samoloty. Widowisko wzbogacił sprzęt wojskowy z epoki, samoloty imitujące niemieckie myśliwce, pokazy kaskaderskie oraz wybuchy pirotechniczne. Widzowie mogli więc cofnąć się w czasie o 84 lata i przeżyć wydarzenia, które były jednym z wielu przykładów patriotyzmu i odwagi mieszkańców Łódzkiego.
Co czeka nas w ten weekend?
TSA i Baranovski - to dwie gwiazdy, które już w ten weekend będzie można usłyszeć na scenach w Piotrkowie i Moszczenicy. To jednak nie wszystkie imprezy, jakie czekają nas w ten weekend.
Imprezowy weekend przed nami
Sportowo, kulturalnie, imprezowo, ludowo, a nawet handlowo - sposobów na spędzenie soboty i niedzieli będzie bardzo dużo. Wiele wydarzeń nie tylko w Piotrkowie, ale także w powiecie.
Letnie festiwale muzyczne – jazzowe, klasyczne i rozrywkowe
Chopin i jego Europa, Audioriver, Wschód Kultury i Jazz na Starówce to niektóre propozycje letnich festiwali muzycznych. Wystąpią na nich m.in. Branford Marsalis, Fabio Biondi, Adam Bałdych, Pink Freud, Rogucki, Margaret, Voo Voo, Krzysztof Zalewski, Kassa Overall.
27.03.2021 09:28
Sprawa wielkiej wagi
W całym kraju wprowadzono lockdown, co w wielkim uproszczeniu oznacza że prawie wszystko jest zamknięte. Jak wiemy z reklamy, słowo „prawie” robi różnicę, dlatego cieszmy się z byle czego – tzn. z tego, że jednak coś jest otwarte. Np. niektóre umysły.
Kronika Trybunalska (i nie tylko)... z przymrużeniem oka
Ostatnia środa to dla niektórych powrót do dzieciństwa. W przeszłości  w pewną niedzielę nie było „Teleranka", a w środę w telewizji nie było nie tylko „Teleranka", ale właściwie  prawie niczego. Na znak protestu przeciwko planom wprowadzenia nowego podatku zwanego popularnie haraczem zamilkły tzw. komercyjne media, w tym nasze, lokalne. Te tzw. publiczne nie zamilkły, tylko cieszyły się ze wzrostu oglądalności.
Organizatorzy odwołują imprezy w Piotrkowie i regionie (Aktualizacja)
W związku z ryzykiem rozprzestrzenienia się koronawirusa wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński podjął decyzję o odwołaniu 5 imprez masowych. Przekazał także rekomendację dotyczące innych wydarzeń organizowanych w regionie. – Jeśli nie musicie, odwołajcie – mówił podczas specjalnie zwołanej konferencji. Organizatorzy wydarzeń z Piotrkowa i regionu biorą sobie do serca zalecenia wojewody i odwołują kolejne imprezy.
W Piotrkowie rozpoczęto już obchody odzyskania niepodległości
11 listopada przypada 101. rocznica odzyskania przez polski naród niepodległości. Piotrkowianie mogą jednak już od wtorku brać udział w wielu wydarzeniach towarzyszących głównym obchodom.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat