Artykuły do tagu: oczyszczalnia

Rozbudowa oczyszczalni ścieków rozpoczęta
Rozpoczyna się realizacja jednej z największych inwestycji w gminie Wola Krzysztoporska – rozbudowa oczyszczalni ścieków, która kosztować będzie niemal 18 mln zł. 9 maja 2024 r. podpisana została umowa z wykonawcą – firmą IBG Instalbud. Inwestycja dofinansowana została ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych kwotą 4,9 mln zł.
Zapraszają do udziału w ankiecie
Miasto i gmina Sulejów zamierzają ubiegać się o dotację na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków, z których mogliby skorzystać mieszkańcy. Pieniądze sprawią, że koszt inwestycji znacznie się zmniejszy. Zanim jednak urzędnicy zaczną ubiegać się o dofinansowanie, proszą o pomoc mieszkańców.
Ruszył kolejny etap ważnej inwestycji
Gmina Aleksandrów przystąpiła do realizacji kolejnego, dużego zadania inwestycyjnego. Chodzi o budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. To już IV etap tego istotnego dla mieszkańców zadania.
To największa inwestycja od lat
Sieć kanalizacji sanitarnej w gminie Czarnocin obejmuje 8 miejscowości. Aby w przyszłości była możliwość wybudowania kolejnych odcinków kanalizacji, niezbędne było podjęcie działań polegających na przebudowie i modernizacji jedynej w gminie oczyszczalni ścieków, która obecnie z uwagi na wysoki stopień zużycia instalacji oraz przyrostu podłączanych gospodarstw, pracuje w górnych granicach mocy operacyjnej.
Rozbudują i wyremontują oczyszczalnię
Przedstawiciele Urzędu Gminy w Grabicy poinformowali, że zbiorcza oczyszczalnia ścieków w tej miejscowości zostanie rozbudowana i wyremontowana. Na ten cel urzędnicy pozyskali ponad 4,5 mln zł dofinansowania z Polskiego Ładu.
Będą budować przydomowe oczyszczalnie ścieków
W Aleksandrowie rozpoczął się trzecie etap budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. W Urzędzie Gminy podpisano już umowę na realizację prac.
Rozpoczęli kontrole szamb i oczyszczalni ścieków
W gminie Wola Krzysztoporska rozpoczęły się kontrole nieruchomości w zakresie sprawdzenia wyposażenia nieruchomości w zbiornik bezodpływowy na nieczystości ciekłe (szambo) lub w przydomową oczyszczalnię ścieków.
11.04.2022 12:35
Będzie nowa kanalizacja
Urząd Gminy Czarnocin ogłosił przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej w Kalskiej Woli i Biskupiej Woli wraz z rozbudową oczyszczalni ścieków w Czarnocinie. Na realizację tej inwestycji gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 13,3 mln zł z Rządowego Funduszu „Polski Ład”.
10 tys. zł dotacji na przydomową oczyszczalnię ścieków
Nawet 10 tys. złotych dotacji będą mogli pozyskać mieszkańcy gminy Grabica na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków. Stosowne wnioski można już składać w Urzędzie Gminy.
Dotacje do przydomowych oczyszczalni ścieków
W gminie Łęki Szlacheckie uruchomiono program dotacji do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. Osoby, które chciałyby skorzystać z takiej dotacji muszą do 4 marca złożyć stosowną deklarację.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat