Advertisement

Artykuły do tagu: kontrola

05.12.2023 07:47
O 12 ton za dużo...
Niemal 52 tony zamiast dopuszczalnych 40 ważył zespół pojazdów z szambami betonowymi. Taki tonaż spowodował również przekroczenia dozwolonych nacisków osi. Oprócz tego przyczepa nie została przerejestrowana, nie miała badania technicznego oraz ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Nieprawidłowości stwierdzili funkcjonariusze łódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego.
Trzy szamba ważyły za dużo
Niemal 48 ton zamiast dopuszczalnych 40 ważył zespół pojazdów z szambami betonowymi. Taki tonaż spowodował również przekroczenia dozwolonych nacisków osi. Oprócz tego z samochodu ciężarowego wyciekał olej. Z kolei przyczepa nie miała ważnego badania technicznego. Do zatrzymania doszło w okolicach Wolborza w powiecie piotrkowskim.
Trzy przeładowane ciężarówki wykluczyli z dalszej jazdy funkcjonariusze piotrkowskiej Inspekcji Transportu Drogowego. „Rekordzista”, przewożący szamba betonowe, ważył 17,5 tony za dużo. Jeden ze skontrolowanych kierowców miał nieważne prawo jazdy. Ważnych badań technicznych nie miał też jeden z przeładowanych pojazdów.
13.09.2023 10:13
Nocna kontrola ITD na S8
Dwie przeładowane ciężarówki i trzy samochody dostawcze zostały zatrzymane przez inspektorów ITD na drodze S8 w pobliżu Wolborza. Ponadto jeden ze skontrolowanych kierowców był w stanie po spożyciu alkoholu.
Wpadł w ręce policji po kontroli drogowej
Zdradził go zapach marihuany wydobywający się z auta. Policjanci z Wydziału Kryminalnego bełchatowskiej komendy zabezpieczyli prawie 4 kilogramy narkotyków. 48-letni mieszkaniec Bełchatowa usłyszał już zarzut. Sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.
Nietrzeźwy 54-latek chciał przekupić policjantów
Policjanci z Komisariatu Policji w Grabicy zatrzymali 54-latka, który kierował motorowerem w stanie nietrzeźwości. Aby policjanci odstąpili od czynności, mężczyzna kilkukrotnie proponował, że da im pieniądze. Stróże prawa nie przyjęli jego propozycji, a on sam ściągnął na siebie dodatkowe kłopoty.
Sprawdzili postęp inwestycji drogowych
W powiecie piotrkowskim trwa modernizacja dróg na piętnastu różnych odcinkach. Starosta Piotr Wojtysiak wraz wójtami poszczególnych gmin sprawdzili postęp przeprowadzanych prac.
Poszukiwany listem gończym wpadł w ręce policji
Piotrkowscy kryminalni zatrzymali 28-latka poszukiwanego dwoma listami gończymi. Mężczyzna zwrócił na siebie uwagę policji, nie zatrzymując się do kontroli drogowej.
Kontrole w trosce o bezpieczeństwo harcerzy
Na terenie obozów harcerskich pod namiotami, które umieszczono na terenie powiatu piotrkowskiego, przeprowadzono kontrole. Odpowiedzialny za to zadanie był funkcjonariusz Wydziału Kontrolno – Rozpoznawczego KM PSP w Piotrkowie. Sprawdzono m.in. przestrzeganie przepisów przeciwpożarowych oraz zapewnienia odpowiednich warunków ewakuacji na terenie obozowiska.
0,4 promila u zastępcy komendanta policji w Piotrkowie
0,4 promila miał kierowca, którego w niedzielny poranek zatrzymali do kontroli łódzcy policjanci. Jak się dowiedzieliśmy, zatrzymanym kierowcą był zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat