Nocna kontrola ITD na S8

ITDRegion Środa, 13 września 20235
Dwie przeładowane ciężarówki i trzy samochody dostawcze zostały zatrzymane przez inspektorów ITD na drodze S8 w pobliżu Wolborza. Ponadto jeden ze skontrolowanych kierowców był w stanie po spożyciu alkoholu.

Ładuję galerię...

Inspektorzy łódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili w okolicy Wolborza działania ukierunkowane na kontrole rzeczywistej masy całkowitej i nacisków osi pojazdów.


Przez inspekcyjne wagi pierwszy przejechał zestaw należący do ukraińskiego przewoźnika, którym wykonywano transport dużej koparki gąsienicowej. Ciężarówka z ładunkiem ważyła 54,6 t zamiast dopuszczalnych 40 t. Nienormatywny przewóz odbywał się bez wymaganego zezwolenia. Gabaryt skierowano na wyznaczony parking strzeżony, gdzie pojazd musi pozostać do czasu przedstawienia wymaganego zezwolenia. Wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne. Grozi mu teraz wysoka kara pieniężna.


Inspektorzy transportu drogowego zatrzymali też polski ciągnik siodłowy z podpiętą naczepą. Zestawem przewożono żywe świnie z pobliskiego gospodarstwa. Zwierząt załadowano za dużo, bo ciężarówka ważyła 43,2 t zamiast dopuszczalnych 40 t. O prawie 1 t przekroczony był także nacisk grupy osi naczepy na drogę. W trakcie kontroli, inspektorzy poczuli też woń alkoholu od kierowcy. Badanie trzeźwości wykazało 0,25 promila alkoholu w powietrzu wydychanym przez mężczyznę. Kierowca został przekazany do dalszych czynności funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim. Przybyły na miejsce kontroli lekarz Inspekcji Weterynaryjnej zakazał transportu świń do miejsca docelowego. Zwierzęta wróciły do hodowcy w celu zapewnienia im odpoczynku. Za stwierdzone przekroczenia parametrów wagowych wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone karą pieniężną.


W trakcie działań inspektorzy skontrolowali też tonaż trzech pojazdów dostawczych. Każdy z nich był przeładowany. Najcięższy furgon ważył 4,8 t zamiast dozwolonych 3,5 t. Kierowców busów ukarano mandatami i zakazano im dalszej jazdy do momentu przeładowania nadwyżki towarów na inne pojazdy.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gość ~goœć_gość (Gość)16.09.2023 08:19

Proponuje sprawdzić handlarzy co jeżdżą na giełdy warzywne- tam idzie pełne wsparcie , a puste małpki albo wyrzucają przez okno podczas jazdy albo brzęczą w kabinie

10


gość 1567 ~gość 1567 (Gość)13.09.2023 19:07

Jak zestaw z drewnem ważący 55 lub 60 ton nie wyhamuje i wjedzie w tył twojej osobówki to będziesz wiedział po co mierzy się drewno podczas kontroli.....
Poczytaj sobie przepisy ustawy prawo o ruchu drogowym to się czegoś nauczysz...
art. 61 ust. 15. Przy przewozie drewna jego rzeczywistą masę ustala się jako iloczyn
objętości ładunku i normatywnej gęstości ustalonej dla danego gatunku drewna.
Możesz jeszcze poczytać sobie PN dostępną na stronie Lasów Państwowych to dowiesz się dlaczego leśniczy odejmuje 5% od tego co pomierzył i dlaczego drewno wiezione w korze jest mierzone jako drewno bez kory...

32


!? ~!? (Gość)13.09.2023 18:42

Śmiech na sali te ich kontrole.Ci co mieli coś na sumieniu skręcili sobie w Polichnie,wyjechali za ITD w Wolborzu,.. Jakieś pytania????

21


Haha ~Haha (Gość)13.09.2023 17:16

Czy ten inspektor, który mierzy drewno "lepiej" od leśników, to jeszcze pracuje?

43


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat