O 12 ton za dużo...

ITDRegion Wtorek, 05 grudnia 20236
Niemal 52 tony zamiast dopuszczalnych 40 ważył zespół pojazdów z szambami betonowymi. Taki tonaż spowodował również przekroczenia dozwolonych nacisków osi. Oprócz tego przyczepa nie została przerejestrowana, nie miała badania technicznego oraz ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Nieprawidłowości stwierdzili funkcjonariusze łódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego.
fot. ITD fot. ITD

Na ekspresowej „ósemce” w pobliżu Wolborza, funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali samochód ciężarowy z podpiętą przyczepą. Zespołem pojazdów przewożono szamba betonowe z pokrywami. Powodem interwencji było podejrzenie przekroczenia dopuszczalnej ładowności i nacisków osi na drogę.

 

Ciężarówkę skierowano na inspekcyjne wagi. Zespół pojazdów wraz z ładunkiem ważył prawie 52 t zamiast dopuszczalnych 40 t. Za duża masa ładunku spowodowała również znaczne przekroczenia dozwolonych nacisków podwójnej osi napędowej samochodu ciężarowego na drogę.

 

W trakcie kontroli, inspektorzy stwierdzili, że przyczepa została zakupiona przez przewoźnika w 2021 roku i od tego momentu nie została przerejestrowana. Przyczepa miała założoną tablicę rejestracyjną od innego pojazdu. Oprócz tego nie miała także ważnego przeglądu technicznego oraz ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.

 

Wobec przedsiębiorcy zostaną wszczęte postępowania z ustawy prawo o ruchu drogowym i ustawy o transporcie drogowym. Grozi mu kara w wysokości 17 000 zł. Sporządzone będzie też zawiadomienie do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego o braku wymaganego ubezpieczenia OC. Z powodu użytkowania w ruchu drogowym przyczepy oznakowanej tablicą od innego pojazdu grozi mu również odpowiedzialność z artykuł 306c Kodeksu Karnego. Dalsze czynności w tej sprawie przekazane zostały funkcjonariuszom miejscowej jednostki policji.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

2+1 ~2+1 (Gość)06.12.2023 08:10

i tak się opłaca.

11


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)06.12.2023 08:01

A kiedy kontrole pękniętych i przewierconych szamb ? Czekamy na kolejną katastrofe i wyciąganie wniosków po fakcie jak w przypadku Odry ?

10


stefan ~stefan (Gość)05.12.2023 12:07

to z jednej firmy ostatnio tak te szamba łapią czy o co chodzi?

30


Spedytor ~Spedytor (Gość)05.12.2023 10:28

Taki mandat się zapłaci i transport się opłaci

11


Dhd ~Dhd (Gość)05.12.2023 10:12

Jeszcze tylko brakuje jazdy pod wpływem i 3 sądowych zakazów prowadzenia pojazdów i Bank rozbity

10


Cootank-Pan ~Cootank-Pan (Gość)05.12.2023 09:02

To jakaś zorganizowana akcja? Czyżby po tym incydencie w Milejowie :D ?

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat