Artykuły do tagu: OZE

OZE Piotrków Trybunalski – na co mogą liczyc mieszkańcy?
OZE to odnawialne źródła ciepła. Temat ten od kilku lat jest na ustach wszystkich, wiąże się z zarówno z ochroną środowiska naturalnego, jak i oszczędnościami za prąd oraz ogrzewanie. W związku z szybko zachodzącymi zmianami klimatycznymi konieczne stało się wdrożenie nowej polityki energetycznej i czerpanie energii ze źródeł odnawialnych. Zarówno firmy, jak i osoby powinny wdrożyć nowoczesne rozwiązania, które nie będą miały negatywnego wpływu na środowisko. Dużym ułatwieniem są dotacje, dzięki którym możliwe jest przejście na ekologiczne źródła energii, bez ponoszenia dużych kosztów.
Inwestycje PGE w sieci dystrybucyjne wzmacniają bezpieczeństwo dostaw energii
Zapewnianie bezpieczeństwa energetycznego kraju oznacza inwestycje nie tylko w nowe moce, ale również w sieci dystrybucyjne. PGE konsekwentnie inwestuje w infrastrukturę elektroenergetyczną. Nowe moce przyłączeniowe zwiększają szansę na przyciągnięcie nowych inwestorów oraz na rozwój lokalnej przedsiębiorczości i usług.
Czy dofinansowanie na OZE dojdzie do skutku?
Czy piotrkowianie skorzystają z dotacji na Odnawialne Źródła Energii? Urząd Miasta, organizator projektu, czeka na decyzję wnioskodawców. A mają oni nad czym myśleć, bowiem koszty tak wzrosły, że wkład własny będzie większy niż początkowe 20 procent.
Przetarg na OZE. Decyzja należy do mieszkańców
Prawdopodobnie 50%, a nie 80 wynosić będzie dofinansowanie na instalację OZE w Piotrkowie. Oznacza to, że mieszkańcy będą musieli zapłacić więcej niż zakładano. Powód? Wysokość ofert przetargowych. Przewyższają one kwotę wynikającą z umowy z Urzędem Marszałkowskim.
95 % dofinansowania do wzięcia. Rusza nabór wniosków na OZE
Nawet 95 procent dofinansowania mogą otrzymać mieszkańcy Piotrkowa na montaż pomp ciepła czy fotowoltaiki z magazynami energii. Ruszył nabór wniosków w programie budowy instalacji OZE. Trzeba się jednak spieszyć, bo zapisy trwają tylko do 25 sierpnia.
Co z instalacjami OZE dla mieszkańców Piotrkowa?
Blisko trzysta instalacji Odnawialnych Źródeł Energii miało być wykonanych w domach piotrkowian, dzięki pozyskaniu dofinansowania z Unii Europejskiej. Pojawiły się jednak problemy.
Stawiają na fotowoltaikę
Gmina Aleksandrów chce być coraz bardziej proekologiczna. Dlatego cały czas inwestuje w odnawialne źródła energii. Ostatnim działaniem w tym kierunku jest realizacja projektu: "Czysta Energia w gminie Aleksandrów dzięki instalacji Odnawialnych Źródeł Energii". Urzędnicy pozyskali na niego dofinansowanie m.in. z Urzędu Marszałkowskiego.
Przetarg na fotowoltaikę i pompy ciepła
Urząd Miasta w Piotrkowie ogłosił przetarg na budowę instalacji OZE u mieszkańców. Piotrkowianie, objęci programem, otrzymają dofinansowanie do 85% kosztów kwalifikowanych montażu paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła, kolektorów słonecznych czy kotłów na biomasę.
PGE zachęca do bycia PRO EKO - startuje część produktowa wiosennej odsłony kampanii „PGE Prowadzimy w zielonej zmianie”
PGE Obrót rozpoczęła wiosenną odsłonę kampanii produktowej, w której zachęca do korzystania z linii produktów PRO EKO: instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła i magazynów energii od PGE.
Będą pieniądze na OZE dla mieszkańców Piotrkowa 
Po wielu perypetiach i trzech latach formalności mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego w końcu się doczekali. Urząd Miasta pozyskał pieniądze na budowę instalacji Odnawialnych Źródeł Energii u piotrkowian. O przyznaniu dotacji poinformowali w środowe przedpołudnie politycy Prawa i Sprawiedliwości.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat