Artykuły do tagu: Mieszkańcy

Ankieta o Piotrkowie. Jakie płyną z niej wnioski?
Piotrkowianin Juliusz Wiernicki przeprowadził ankietę, w której mieszkańcy mogli ocenić jak żyje im się w Piotrkowie.
Zalane piwnice czy zniszczona droga. Prezes PSM rozmawiał z mieszkańcami
Prezes Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Jacek Sokalski rozmawiał we wtorkowe (13.02.2023) popołudnie z mieszkańcami bloków, znajdujących się przy ulicach Batorego, Jagiellońskiej oraz Krakowskie Przedmieście w Piotrkowie Trybunalskim. Spotkanie zorganizowano, by omówić najważniejsze bieżące sprawy i problemy lokatorów.
Burmistrz odpowie na pytania mieszkańców
Już w najbliższy poniedziałek burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski podczas transmisji na swoim facebookowym fanpage’u będzie odpowiadał na pytania mieszkańców dotyczące m.in. tegorocznego budżetu, a także realizowanych i planowanych inwestycji.
Odmienne zdania prezesów w sprawie podwyżki za ciepło
Prezes Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej prosi prezydenta miasta o wyjaśnienia, dlaczego mieszkańcy zapłacą więcej za ogrzewanie. Jacek Sokalski wyliczył, że łącznie dla wszystkich mieszkańców PSM ta suma wyniesie aż milion złotych.
Ogromna inwestycja w gminie Gorzkowice. Mieszkańcy mówią: nie!
Chodzi o farmę fotowoltaiczną. Ogromną farmę, która ma zająć 112 hektarów i wytwarzać moc 150 megawatów. Realizować będzie ją prywatny inwestor, a jej wartość to nawet 500-600 milionów złotych.
Świeczka przyczyniła się do pożaru?
Do pożaru w bloku przy ulicy św. Rozalii w Radomsku doszło we wtorek około godziny 3.00. W mieszkaniu objętym pożarem znajdował się mężczyzna, który nie był w stanie samodzielnie opuścić pomieszczenia. Dodatkowo, okazało się, że 31-latek był poszukiwany przez policję.
Wyjątkowa inicjatywa w Rynku. Debata i spotkanie z kandydatami do Sejmu
Oddolna inicjatywa w Piotrkowie związana z wyborami. Już dziś w Rynku Trybunalskim odbędzie spotkanie mieszkańców z kandydatami do Sejmu w najbliższych wyborach. Wezmą w nim udział kandydaci różnych opcji, którzy odpowiedzą na pytania mieszkańców.
Czy dofinansowanie na OZE dojdzie do skutku?
Czy piotrkowianie skorzystają z dotacji na Odnawialne Źródła Energii? Urząd Miasta, organizator projektu, czeka na decyzję wnioskodawców. A mają oni nad czym myśleć, bowiem koszty tak wzrosły, że wkład własny będzie większy niż początkowe 20 procent.
Przetarg na OZE. Decyzja należy do mieszkańców
Prawdopodobnie 50%, a nie 80 wynosić będzie dofinansowanie na instalację OZE w Piotrkowie. Oznacza to, że mieszkańcy będą musieli zapłacić więcej niż zakładano. Powód? Wysokość ofert przetargowych. Przewyższają one kwotę wynikającą z umowy z Urzędem Marszałkowskim.
Bawili się do zachodu słońca
Prawie do zachodu słońca trwała zabawa na pikniku w Sulejowie na Podklasztorzu, zorganizowanym przez urząd marszałkowski w Łodzi. Mieszkańcy regionu do końca nie opuszczali terenu imprezy.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat