Protest przed Kwadratem. Ponad 100 osób na spotkaniu przed PSM

Poniedziałek, 20 maja 2024172
Ponad 100 osób wzięło udział w poniedziałkowym proteście na terenie siedziby Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Mieszkańcy zaczynają się interesować tym, co dzieje się w ich spółdzielni.

Ładuję galerię...

Spotkanie rozpoczęło się tuż po godzinie 17.00. Na teren „Kwadratu”, w którym mieści się siedziba Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przybyło ponad 100 mieszkańców.

To próba pobudzenia ludzi do działania przed walnym zgromadzeniem, kiedy można coś w tej spółdzielni zmienić. Chcemy uświadomić, że to właśnie od nich wszystko zależy, co w tej spółdzielni się dzieje. Przez kilkadziesiąt lat to zostało uśpione, a to jest na rękę tym, którzy od lat są we władzach PSM. To pierwsza taka inicjatywa od wielu lat, więc frekwencja na dzisiejszym spotkaniu jest bardzo optymistyczna. Mamy nadzieje, że mieszkańcy licznie stawią się również na zebraniu walnym - mówi Piotr Zielonka, członek Rady Nadzorczej PSM.

Organizatorzy poniedziałkowego protestu wielokrotnie podkreślali, że to właśnie od mieszkańców zależy to, co dzieje się w ich spółdzielni i zachęcali do większego zaangażowania.

Podstawowa sprawa - nie można lekceważyć członków spółdzielni. Musi być dialog między władzami i mieszkańcami. Musi być rozmowa, bo inaczej dochodzi do takiej sytuacji jak ta dzisiaj. Jestem bardzo podbudowany tym, że mieszkańcy Piotrkowa się budzą i Piotrków staje się miastem obywatelskim. Tak jak był protest pod urzędem miasta, nagle okazało się, że mieszkańcy jednak interesują się tym, co dzieje się w Piotrkowie. Teraz okazuje się, że mieszkańcy zaczęli interesować się tym, co dzieje się w ich spółdzielni mieszkaniowej. Mieszkańcy zaczęli budzić się i zorientowali się, że wiele od nich zależy. Bo inaczej muszą się godzić na to, co jest. Czyli wysokie rachunki, podniesione czynsze i opłaty, które nagle postawione są przed faktem dokonanym - mówi Mariusz Maciołek, radny Rady Miasta Piotrkowa oraz jeden z organizatorów protestu.

Na miejsce protestu przyjechał także były już prezes PSM Jacek Sokalski.

Przez osiem miesięcy, jak byłem członkiem zarządu, cały czas tłumaczyłem, że spółdzielnia jest nasza - członków, a nie urzędników, pracowników czy Rady Nadzorczej. Mieszkańcy muszą przychodzić na walne zgromadzenia i dokładnie czytać dokumenty. Muszą wiedzieć za czym głosują. Dla mnie to ogromna satysfakcja, że tyle osób dzisiaj tu było. Walczymy o to, aby uświadomić ludziom, żeby byli prawdziwymi członkami PSM i z tym się utożsamiali. Spółdzielnie w całej Polsce powoli zaczynają się budzić – mówił w rozmowie z naszym reporterem Jacek Sokalski.

Mieszkańcy PSM wielokrotnie podkreślali, aby zebranie walne zostało zorganizowane w dużo większej sali, która pomieści wszystkich zainteresowanych.

Tam mieści się nieco ponad 30 osób. Od samej atmosfery dyskusji, ta salka nagrzewa się do tego stopnia, że starsi ludzie nie wytrzymują i wychodzą. Chcemy, aby na walne zebrania wynajmować salę, w której zmieści się tyle osób, ile przyszło na dzisiejszy protest – powiedział jeden z mieszkańców.

Na poniedziałkowym proteście nie było przedstawicieli Rady Nadzorczej oraz zarządu PSM.

Jeżeli ktoś traktowałby mieszkańców PSM poważnie - mówię o Radzie Nadzorczej i zarządzie - to by tutaj przyszedł. Widzieliście państwo kogoś tutaj? Bo ja nie, a przyglądałem się z góry. Nie było przewodniczącego Rady Nadzorczej, nie było przewodniczącego Komisji Rewizyjnej, nie było nikogo z prezydium i zarządu - skwitował na koniec spotkania z dziennikarzami Jacek Sokalski, były prezes PSM.

POLECAMY


Zainteresował temat?

21

3


Komentarze (172)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

f ~f (Gość)22.05.2024 22:24

Czekam na Walne pójdę z sąsiadami i zrobimy porządek

50


PracownicyPSM ~PracownicyPSM (Gość)24.05.2024 10:00

Już wielokrotnie zapewnialiśmy , że My pracownicy spółdzielni jesteśmy bez względu na wiek bardzo zadowoleni ze współpracy z Panem Sokalskim , ktoś chce nas skłócić ewidentnie i jest nam bardzo z tego powodu przykro

30


go?ć_mieszkaniec ~go?ć_mieszkaniec (Gość)24.05.2024 18:12

W poniedziałek zapowiadany jest magiel w radiu i my mieszkańcy mamy taki postulat aby Pan Sokalski odpowiadał na konkretne pytania dzwoniących mieszkańców bo mamy do niego dużo dużo pytań i chcemy uzyskać na nie odpowiedzi i tylko taka forma może pomóc wyjaśnić całą tą sytuację

12


mlodzi ~mlodzi (Gość)24.05.2024 09:56

A czy tą decyzję o odwołaniu Sokalskiego można cofnąć? Bo ludzie by chcieli żeby dalej był prezesem.

21


jeden z Was ~jeden z Was (Gość)22.05.2024 22:18

My członkowie zróbmy wszystko aby Pan Jacek Sokalski powrócił na stanowisko prezesa Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Dajmy szansę aby mógł dokonać właściwych zmian w spółdzielni z korzyścią dla nas wszystkich członków.

52


Uu ~Uu (Gość)24.05.2024 14:14

Te starsi pracownicy chcą skłócić Sokalskiego z nowymi pracownikami.Robia to od jakiegos czasu by pracować do 80 tki

20


Ds ~Ds (Gość)23.05.2024 23:25

Możecie sobie pisać i pisać. My już po was idziemy i skończycie na zielonej trawie. Skończyła się sielanka w PSM

30


go?ć_ccc ~go?ć_ccc (Gość)23.05.2024 23:37

Pani od robienia sałatek że Spółdzielni ciągle pisze i pisze.

31


Art191 ~Art191 (Gość)24.05.2024 17:05

Za zastraszanie i groźby są w kodeksie karnym artykuły , jeżeli ktoś po przeczytaniu tego rodzaju wpisu poczuje się zagrożony to na to są te artykuły kodeksu karnego ( art 190 i 191)

10


Oo ~Oo (Gość)23.05.2024 23:35

Lesne dziadki że Spółdzielni piszą i piszą zamiast pracować. Czas iść na emeryturę.

30


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat