Rozpoczęcie roku szkolnego coraz bliżej. To oznacza, że rodzice intensywnie przygotowują wyprawki dla swoich dzieci. Często muszą mierzyć się z wysokimi cenami artykułów szkolnych.
Nowa taryfa za wodę i ścieki w Piotrkowie. Mieszkańcy muszą liczyć się z wyższymi rachunkami. Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja opublikowały nową taryfę zatwierdzoną przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie oraz Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie.
PGE Polska Grupa Energetyczna startuje z kampanią informacyjną pt. „Stop manipulacji!”, której celem jest zwiększenie wiedzy Polaków na temat kształtowania cen energii. Jest to reakcja na działania dezinformacyjne kwestionujące realnie niskie koszty energii elektrycznej w Polsce. Obecnie Polacy korzystają z jednych z najniższych cen prądu w Europie. Przed wysokimi cenami prądu najsilniej chronione są polskie gospodarstwa domowe, które dzięki wprowadzeniu rządowej Tarczy Solidarnościowej, płacą rachunki za energię na poziomie z ubiegłego roku.
Jeszcze w czerwcu zapłacimy więcej za egzamin na prawo jazdy. Podwyżki dotyczą zarówno egzaminów teoretycznych jak i praktycznych, i obejmują wszystkie ośrodki WORD w Łódzkiem.
Rząd uruchamia pomoc dla rolników, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z zakłóceniami rynku spowodowanymi agresją Rosji na Ukrainę.
- Gdyby Elektrociepłownia w styczniu przyjęła ofertę PGNiG na gaz za 400 złotych za megawatogodzinę, to cena ciepła dla mieszkańców byłaby o połowę niższa - przekonuje piotrkowska radna Marlena Wężyk-Głowacka. - Była taka propozycja, ale to była mordercza oferta - ripostuje z kolei Marek Krawczyński, prezes Elekrociepłowni.
Władze Elektrociepłowni podpisały nową umowę na dostawy gazu i węgla. Prawdopodobnie spowoduje to obniżkę cen, będzie ona jednak dotyczyć wyłącznie przedsiębiorców.
Za 1 metr kwadratowy mieszkania w Piotrkowie trzeba zapłacić o 8,52 % więcej niż 12 miesięcy temu. Tak wynika z analizy specjalistów portalu rankomat.pl.
Po serii protestów przeciwko drastycznym podwyżkom cen ciepła, która dotknęła z początkiem roku mieszkańców niektórych polskich miast (w tym także Piotrkowa), władze naszego kraju zdecydowały znowelizować ustawę "w zakresie niektórych źródeł ciepła". W wyniku tej zmiany, ceny ciepła w Piotrkowie zostaną obniżone nawet o 1/3 w stosunku do cen aktualnie obowiązujących.
Sejm uchwalił w czwartek nowelizację ustawy wprowadzającą mechanizm ograniczenia wzrostu cen dla odbiorców ciepła do 40 proc. Teraz ustawa trafi do dalszych prac w Senacie.