Artykuły do tagu: PGE

Wyłączą prąd. Na liście m.in. piotrkowskie ulice
PGE Dystrybucja poinformowała o wyłączeniach prądu na najbliższe dni. W naszym regionie bez energii elektrycznej będzie sobie musiała poradzić część mieszkańców i najemców lokali przy piotrkowskich ulicach.
22.05.2024 08:28
Uwaga! Wyłączą prąd
PGE Dystrybucja poinformowała o kolejnych planowych wyłączeniach prądu. Czasowo zabraknie go m.in. w Piotrkowie Trybunalskim przy części ulic: Komunalnej, Rzemieślniczej czy Wolborskiej.
Pisklę sokoła wędrownego z Elektrowni Bełchatów zostało zaobrączkowane
Samiczka sokoła wędrownego, która wczesną wiosną przyszła na świat w Elektrowni Bełchatów należącej do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, została zaobrączkowana. To już 14. pisklę, które od 2019 r. wykluło się w bełchatowskiej elektrowni. Sokoły wędrowne, które są pod ścisłą ochroną, to jeden z najrzadziej występujących gatunków ptaków w Polsce.
W oczekiwaniu na pisklęta sokołów wędrownych z Elektrowni Bełchatów
Sokoły wędrowne po raz kolejny zamieszkały w Elektrowni Bełchatów należącej do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Na drugiej galerii nawęglania zaobserwowano gniazdo, a w nim cztery jaja. Od 2019 roku sokoły wędrowne regularnie wybierają na miejsce bytowania wysokie obiekty przemysłowe bełchatowskiej elektrowni
Część mieszkańców regionu nie miała prądu
W Piotrkowie Trybunalskim oraz kilku miejscowościach powiatu piotrkowskiego w piątek (09.02.2024) przez kilka godzin nie było prądu. To wskutek awarii, która jednak została usunięta dość sprawnie i jeszcze przed południem prąd popłynął do odbiorców.
PGE z wysoką oceną w międzynarodowym badaniu klimatycznym CDP
Grupa PGE została wysoko oceniona w niezależnej ocenie globalnego badania środowiskowego realizowanego przez CDP. W obszarze kwestii klimatycznych międzynarodowi eksperci CDP uznali PGE za firmę zarządzającą swoim wpływem.
1,3 mld zł inwestycji PGE Energetyka Kolejowa w 2023 r.
PGE Energetyka Kolejowa w 2023 r. zrealizowała inwestycje o rekordowej wysokości 1,3 mld złotych. To pierwszy raz w historii spółki, w którym wartość nakładów przekroczyła miliard złotych.
Wojciech Dąbrowski: PGE pozyskała 1,6 mld zł z funduszy pomocowych na inwestycje
W ostatnich czterech latach wykorzystanie przez PGE środków z programów pomocowych wzrosło ponad trzykrotnie. W latach 2020-2023 łącznie umowy o dofinansowanie projektów w skali Grupy PGE wyniosły blisko 1,6 mld zł.
PGE Polska Grupa Energetyczna z potwierdzeniem ratingu Fitch na poziomie BBB+
Agencja Fitch Ratings podtrzymała rating kredytowy dla PGE Polskiej Grupy Energetycznej na poziomie BBB+ oraz jego stabilną perspektywę.
Gdzie zabraknie prądu przed świętami?
PGE Dystrybucja publikuje najnowszą listę miejsc, w których w najbliższych dniach nie będzie prądu. Do piątku czasowych wyłączeń energii elektrycznej mogą się spodziewać m.in. mieszkańcy ul. Bocznej w Piotrkowie, ale też niektórzy odbiorcy z gmin Grabica czy Moszczenica.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat