Trwają zaawansowane prace w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie. Choć obecnie to miejsce przypomina ciągle wielki plac budowy, prawdpopodobnie pod koniec czerwca budynek zostanie oddany do użytku.
Podobny remont w ramach scen "Jaracza" trwa w Skierniewicach, Radomsku i Sieradzu. Projekt, finansowany z pomocą funduszy unijnych (5,5 mln zł), wart jest 25,3 mln.
Mieszkańcy tych miast będą mogli raz w tygodniu oglądać teatralne przedstawienia. Umowa, jaką teatr (główny beneficjent) zawarł z władzami miast, zobowiązuje teatr do występowania w każdym z miast przez dziesięć lat.
Wielka gratka dla miłośników twórczości Zdzisława Beksińskiego. Od 10 maja w Biurze Wystaw Artystycznych w Piotrkowie wystawa rysunków tego artysty.
- Tak we wstępie do nowego katalogu Józefa Jakubczyka "tkanina" pisze francuska pisarka Michele Ressi. Zarówno katalog, jak i prace artysty: gobeliny, obrazy, zdjęcia będzie można zobaczyć po 12 latach znów w Piotrkowie, w galerii BWA. Wernisaż inaugurujący III Piotrkowskie Dni Kultury odbędzie się dnia 29.04.08 r. o godz. 18:00. Wystawa będzie trwać tylko 6 dni, do 5.05.08 r., by potem pojechać do Galerii "Le Mouton a Cinq Pattes" w Saint Etienne we Francji.
Przez cały miesiąc, aż do 31 maja trwać będą Piotrkowskie Dni Kultury. W ich ramach mieszkańcom proponowane będą koncerty, wystawy, konkursy dla dzieci i młodzieży, spektakle i warsztaty.
Dwanaście nominacji do udziału w eliminacjach rejonowych przyznało jury podczas eliminacji miejsko-powiatowych 53 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który w ubiegłą sobotę odbył się w piotrkowskim MOK- u.
"Piotrcoviana", to tytuł najnowszej książki piotrkowskiego dziennikarza, publicysty i socjologa Jerzego Kissona-Jaszczyńskiego. Książka jest już od wczoraj dostępna w jednej z piotrkowskich księgarń.
W ramach edukacji regionalnej „Tradycje piotrkowskie” Miejski Ośrodek Kultury organizuje Kiermasz Wielkanocny. Impreza odbędzie się 11 marca br, w Domu Nauczyciela, ul. Sienkiewicza 16 w godz. 9.00-14.00.
Kiermasz, jak co roku, będzie zrealizowany w formie lekcji etnograficznej. Swoje wyroby (palmy, pisanki, baranki, serwetki, hafty, koronki i inne ozdoby świąteczne) zaprezentują artyści z opoczyńskiego oddziału Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Prelekcję na temat zwyczajów i obrzędów świątecznych wygłosi etnograf z Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim.
Tradycją już stały się poetyckie spotkania w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rozprzy. Od kilku lat uczniowie przygotowują spektakle poetycko-muzyczne poświęcone twórczości wybranych poetów.
Z Jackiem Sokalskim, dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie rozmawiamy o pracy, która kosztuje dużo czasu, ale daje satysfakcję, o spotkaniach z gwiazdami, które miewają swoje humory, a także o idolach z dzieciństwa i stomatologicznych obawach...