Advertisement

Artykuły do tagu: JacekSokalski

Wyróżnienie dla Jacka Sokalskiego
Jacek Sokalski, piotrkowianin, dyrektor Łódzkiego Domu Kultury otrzymał wyróżnienie od Narodowego Instytutu Dziedzictwa jako podziękowanie za współpracę ŁDK w realizacji projektu „Europejskie Dni Dziedzictwa w Polsce”. Od 2014 roku Łódzki Dom Kultury wraz z Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi koordynuje Europejskie Dni Dziedzictwa w województwie łódzkim.
Gruntowny remont ŁDK zapowiada dyr. Jacek Sokalski
Ponad 10,5 miliona złotych mają kosztować remont elewacji Łódzkiego Domu Kultury i utworzenie pasażu kultury w jego obrębie - prace rozpoczną się jeszcze w tym roku.
Gry, zabawy i nagrody w Łódzkim Domu Kultury
W miniony weekend w Łódzkim Domu Kultury świętowano Wojewódzki Ekologiczny Dzień Dziecka z Literaturą i Sztuką – 45. „Świerszczykowe Wierszyki”. W tegorocznych eliminacjach do organizowanych w ramach projektu konkursów wzięło udział ponad 3000 dzieci. W finale konkursu recytatorskiego przesłuchano ponad 150 młodych wykonawców, a do finału konkursów plastycznych przeszło ponad 250 prac. Jak mówi Jacek Sokalski, dyrektor ŁDK, tegoroczna edycja obchodów Wojewódzkiego Dnia Dziecka zakończyła się dużym sukcesem, bowiem wzięły w niej dzieci ze wszystkich powiatów województwa łódzkiego. A jeszcze cztery lata temu w projekcie „Świerszczykowe Wierszyki” brały udział dzieci z zaledwie 16 gmin położonych wokół Łodzi.
ŁDK rozwija współpracę regionalną
Łódzki Dom Kultury chce poszerzyć współpracę z instytucjami kultury w całym województwie. Z tej okazji organizuje spotkania we wszystkich powiatach. W poniedziałek odbyło się spotkanie w piotrkowskim muzeum, skierowane do przedstawicieli kultury z naszego powiatu.
Wręczyli nagrody za piotrkowskie zaułki
Wręczono nagrody w konkursie fotograficznym "Zabytki i Zaułki Starego Piotrkowa Trybunalskiego". Konkurs organizuje co roku Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego i Fundacja "Wyciągamy dzieci z bramy".
Czy istnieje Kultura Mediów?
Wydaje się, że Domy Kultury odchodzą do lamusa, a konkurencją stają się komercyjne centra kultury i rozrywki. Takie placówki muszą wciąż ewoluować i poszukiwać nowych ścieżek „sprzedaży” kultury, bardzo często stają się miejscem szkoleń dla lokalnego otoczenia, ale również inwestują w kursy dla własnych pracowników, którzy muszą się doszkalać.
20.05.2015 08:44
Spacer z marszałkiem
Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego odwiedził wczoraj Piotrków Trybunalski. Wziął udział w konferencji organizowanej w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli a później podziwiał piotrkowskie inwestycje.
Rozmawiają o wielokulturowości
Już piąty raz muzealnicy spotykają się na Konferencji Dyrektorów i Kustoszy Muzeów Regionalnych z Województwa Łódzkiego. Uczestnicy spotkania w liczbie 60 osób debatują wczoraj i dzisiaj w Centrum Idei Ku Demokracji w Piotrkowie Trybunalskim.
Chór Harmonia w Piotrkowie
Olbrzymia gratka dla miłośników chóralnego śpiewania. Już w najbliższą niedzielę 16 listopada w Klasztorze o. Bernardynów w Piotrkowie wystąpi chór Harmonia. Początek o godzinie 13:00. Na koncert zapraszają Łódzki Dom Kultury i ojcowie Bernardyni.
 Objęcie stanowiska dyrektora było dla mnie wyzwaniem
Minęły ponad dwa lata od kiedy Jacek Sokalski został usunięty przez prezydenta miasta z Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat