Advertisement

Artykuły do tagu: muzeum

PGE Mecenasem Muzeum Narodowego w Kielcach
PGE Polska Grupa Energetyczna objęła mecenatem Muzeum Narodowe w Kielcach, tym samym zostając Mecenasem Muzeum. Umowa współpracy została podpisana 12 maja 2023 roku w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich.
13.05.2023 20:51
Noc Muzeów w Piotrkowie
W Polsce trwa weekend z kolejną edycją Nocy Muzeów. Nie inaczej było w Piotrkowie, gdzie na Zamku Królewskim organizatorzy przygotowali dla mieszkańców różne atrakcje.
Noc Muzeów już w sobotę. Co będzie działo się w Piotrkowie?
W najbliższą sobotę w całej Polsce odbędzie się kolejna edycja Nocy Muzeów. Z tej okazji specjalną ofertę dla zwiedzających przygotowała także piotrkowska placówka.
Zainaugurowano Dni Muzyki Kameralnej
Już po raz pięćdziesiąty drugi w Piotrkowie odbywają się Dni Muzyki Kameralnej. Koncerty muzyki klasycznej tradycyjnie odbywają się w salach piotrkowskiego Zamku Królewskiego.
Startuje kolejna edycja Dni Muzyki Kameralnej
Muzeum w Piotrkowie organizuje już 52. edycję cyklu koncertów w ramach Dni Muzyki Kameralnej. Na to wydarzenie składają się cztery programy. Pierwszy z nich już w najbliższą niedzielę (07.05) o godz. 16:30 w salach piotrkowskiego Muzeum przy placu Zamkowym 4.
Blisko 1800 uczniów z całej Polski wzięło udział w lekcjach muzealnych w ramach konkursu „Spotkania ze sztuką”
Zakończyła się pierwsza edycja konkursu „Spotkania ze Sztuką”, którego organizatorem była Fundacja PGE. Przez 18 tygodni w 90 wycieczkach do Muzeum Narodowego w Warszawie, Krakowie oraz Lublinie wzięło udział blisko 1800 uczniów oraz ponad 200 opiekunów ze szkół podstawowych z całej Polski.
Odkrywamy znane i nieznane - Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi
Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, ulokowane jest w jednym z najważniejszych w kraju zabytków architektury przemysłowej, jakim jest Biała Fabryka Ludwika Geyera. Trafić tutaj łatwo, wystarczy dotrzeć na ul. Piotrkowską. Łódzka placówka jest zarazem największym w Europie i unikalnym w skali świata muzeum poświęconym włókiennictwu. Prowadzi także działalność o charakterze naukowo-badawczym, kulturalnym i edukacyjnym.
Odkrywamy znane i nieznane – Muzeum Legionów Polskich w Piotrkowie
Piotrkowskie Bractwo Akademickie im. Zygmunta Starego od dawna chciało zaznaczyć obecność Legionów Polskich w Piotrkowie. Powoli zbierano zarówno eksponaty i pamiątki, jak i skromne fundusze. Po latach starań udało się stworzyć namiastkę Muzeum Legionów Polskich w Piotrkowie. Na izbę pamięci zagospodarowano na razie pierwszą z sal funkcjonującego już przy Rynku Trybunalskim muzeum.
Poznaj życie i kulturę ludów Afryki i Ameryki Południowej
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim oraz Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi zapraszają na wystawę czasową „UTRACONE–ODZYSKANE. Ciąg dalszy…”. Ekspozycja prezentuje najciekawszą część przedwojennej kolekcji pozaeuropejskich eksponatów etnograficznych dawnego Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi. Zabytki z tej kolekcji ilustrują życie i kulturę ludów zamieszkałych na terenach Afryki i Ameryki Południowej.
Odkrywamy znane i nieznane – Muzeum Marcepanów w Piotrkowie
Muzeum Marcepanów mieści się w samym centrum Piotrkowa Trybunalskiego, tuż przy Rynku Trybunalskim. Pomysł na utworzenie takiego miejsca zrodził się w 2014 roku na spotkaniu Piotrkowskiego Bractwa Akademickiego im. Zygmunta I Starego, działającego przy filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Wziął się z faktu, że patron Bractwa był miłośnikiem marcepana i właśnie jego powstawanie postanowiono upamiętnić.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat