Artykuły do tagu: rocznica

Gminne obchody 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Moszczenicy
Złożenie kwiatów pod pamiątkowym obeliskiem, msza święta oraz koncert pieśni patriotycznych to główne punkty tegorocznych obchodów 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Moszczenicy.
09.03.2024 08:50
Świętowali Złote Gody
Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła. To właśnie ta piękna okazja była powodem uroczystości, jaka odbyła się w Gorzkowicach. 50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego świętowało 17 par.
Uczcili pamięć
Dokładnie 80 lat temu 24 lutego 1944 roku został zamordowany kpr. Marian Król ps. "Szczerba". Bohaterski partyzant Armii Krajowej zginął z rąk Niemców. Tragedia rozegrała się przy ul. Sienkiewicza 3 w Piotrkowie. To właśnie w tym miejscu odbyła się uroczystość upamiętniająca tamto wydarzenie.
Świętowali 30-lecie istnienia Centrum Szansa
W tym roku Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne Szansa w Piotrkowie świętuje 30-lecie istnienia. Z tej okazji przedstawiciele placówki przygotowali specjalną uroczystość, która pokazała, jak przez ostatnie trzy dekady zmieniało się Centrum Szansa.
W Piotrkowie będzie Marsz Niepodległości
11 listopada będziemy świętować 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W Piotrkowie tradycyjnie będzie msza święta w intencji ojczyzny, ceremonia wojskowa z asystą Kompanii Honorowej 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa oraz przemówienie prezydenta miasta i składanie kwiatów przy pomniku Grobu Nieznanego Żołnierza. Dodatkowo, ulicami Piotrkowa przejdzie Marsz Niepodległości.
80 lat OSP w Rokszycach [ZDJĘCIA]
Powstała w trudnym, wojennym czasie, w roku 1943 i działa do dziś, służąc ratunkiem i pomocą. Ochotnicza Straż Pożarna w Rokszycach skończyła właśnie 80 lat i wygląda na to, że jak na tak wiekową damę ma się całkiem dobrze.
Bombardowanie Sulejowa. Kolejna rocznica niemieckiego bestialstwa
4 września 1939 roku w wyniku niemieckich nalotów bombowych zginęło około 700 osób, a praktycznie całe miasto zostało zniszczone. W poniedziałek mieszkańcy Sulejowa uczcili pamięć poległych.
Walkę o Ojczyznę okupili krwią, ale pamięć o nich nigdy nie zaginie. Co roku udowadniają to wszyscy, którzy pojawiają się na Górach Borowskich, by uczcić obrońców poległych tu w 1939 r.
Upamiętnią ważną rocznicę
Wspólnie oddadzą hołd ofiarom bombardowania Sulejowa. W poniedziałek, 4 września, odbędą się obchody 84. rocznicy tego tragicznego wydarzenia. W 1939 r. w wyniku niemieckich nalotów zginęło 700 osób, a miasto zostało zniszczone w ponad 80%.
84 lata temu wojska niemieckie zaatakowały Polskę – początek II wojny światowej
1 września 1939 r., niemieckie wojska bez wypowiedzenia wojny o świcie przekroczyły na całej długości granice RP. Osamotniona Polska mimo bohaterskiego oporu trwającego ponad pięć tygodni nie mogła skutecznie przeciwstawić się agresji Niemiec i sowieckiej inwazji przeprowadzonej 17 września.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat