Advertisement

Artykuły do tagu: turystyka

Łódzkie na plus: Wędrujemy po regionie
Urząd Marszałkowski jest w ciągłym ruchu. Odwiedzamy kolejne miejsca i mieszkańców, dla których mamy ekstra propozycje.
Jura Krakowsko-Częstochowska - piękny domek zaprasza
Jura Krakowsko-Częstochowska to jedno z ciekawszych miejsc w Polsce. Obfituje w piękne krajobrazy, jaskinie i zamki, a dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna zachęca do wypoczynku. W okolicy dostępne są liczne piesze szlaki turystyczne oraz zadbane rowerowe szlaki turystyczne, fani zwiedzania również znajdą coś dla siebie. Co warto zwiedzić, będąc w okolicach Jura Krakowsko-Częstochowskiej? Gdzie najlepiej się zatrzymać?
Spuszczają wodę z Zalewu Sulejowskiego
W czwartek (15.09.2022) rozpoczęło się obniżanie poziomu wody w Zalewie Sulejowskim. Operacja będzie przeprowadzona, by poprawić jakość usług turystycznych w Smardzewicach (pow. tomaszowski). W ramach prac wykonany zostanie remont skarp tamtejszego mola i płyt betonowych zapory prawobrzeżnej, w tym również powierzchni znajdującej się obecnie pod lustrem wody.
4 zabytki w Europie, które stały się kultowe. Odwiedź i zobacz je wszystkie!
Europa kryje w sobie ogrom przepięknych i inspirujących zakątków. Część z nich ma znaczenie kulturowe i historyczne. Nic więc dziwnego, że wybór docelowego miejsca na „europejski urlop” może być trudny – zwłaszcza dla wszystkich, początkujących podróżników. Postanowiliśmy Ci w tym pomóc! Wybraliśmy więc cztery, najsłynniejsze i najbardziej rozpoznawalne zabytki miast europejskich, które powinieneś wkrótce zobaczyć. Inspiracją do stworzenia tej listy była oferta biura podróży ITAKA, która to oferuje wiele wycieczek na terenie naszego kontynentu.
Słowenia - ciekawostki różnego rodzaju
W naszych artykułach pisaliśmy już nieco o Słowenii. Poznaliśmy do tej pory między innymi kompleksy skoczni narciarskich, które warto odwiedzić. Dziś jednak ruszymy w podróż po związanych z tym krajem różnych ciekawostkach. Czy możemy startować? A więc zaczynajmy!
W Piotrkowie turystów nie brakuje
Piotrków nie jest, i pewnie w najbliższych latach nie będzie turystycznym zagłębiem, do którego co roku będą przyjeżdżać setki tysięcy ludzi. Nie oznacza to jednak, że turystów w Piotrkowie nie ma. Są, a po dwóch latach pandemicznej przerwy, z miesiąca na miesiąc jest ich coraz więcej. Co ważniejsze, większość przyjezdnych bardzo pozytywnie odbiera gród trybunalski.
Sprawdź, czego jeszcze nie widziałeś w Czechach!
Na pewno nieraz zastanawialiście się jak odwiedzić Czechy, omijając jednocześnie często uczęszczane trasy. Kraj ten nie słynie bowiem wyłącznie z piwa i Krecika! W tym artykule dowiecie się, co jest warte zwiedzania w Czechach, a niekoniecznie turystycznie oczywiste. Jeśli planujecie z kolei wycieczkę samochodową, koniecznie zapoznajcie się z obowiązkiem wykupienia winiety elektronicznej.
Odkrywamy znane i nieznane - Wieża ciśnień
Są takie miejsca w Piotrkowie, które każdy bardzo dobrze kojarzy. Nawet jeśli nie każdy widział je od środka, to ukształtowanie murów i elewacji nie budzi żadnych wątpliwości. Jednym z takich charakterystycznych miejsc jest Wieża Ciśnień.
Piotrkowianin z podwójnym mistrzostwem
Piotrkowianin Oskar Pluszczyński zdobył dwa złote medale w Ogólnopolskich Zawodach w Kulturystyce i Fitness Sopot 2022. Jak co roku na tych zawodach frekwencja jeśli chodzi o zawodników była bardzo duża, a poziom wysoki. Zainteresowanie imprezą przekroczyło najśmielsze oczekiwania - nawet organizatorów.
Majówkę możesz spędzić w Tumie
Grodzisko w Tumie jest już otwarte dla odwiedzających. Stworzenie tej nowej w województwie łódzkim atrakcji, kosztowało 12 mln zł. W czasie oficjalnej inauguracji działalności tego miejsca, nie zabrakło ciekawych atrakcji.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat