Artykuły do tagu: podróż

Uczniowie i studenci będą za darmo jeździć pociągami ŁKA
Studenci i uczniowie będą mogli korzystać z darmowych biletów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Promocja zacznie obowiązywać 1 lipca i potrwa do końca wakacji. Wszystko za sprawą 10-lecia ŁKA i ofercie "Wakacyjne przejazdy dla uczniów i studentów".
Przed nami długi weekend. Na drogach więcej policyjnych patroli
Rozpoczęły się działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa podczas zbliżającego się długiego weekendu. Funkcjonariusze zarówno z ziemi jak i z powietrza będą dbać o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących drogami województwa łódzkiego.
Budynek PCP czeka na pasażerów. W poniedziałek oficjalne otwarcie
Po kilku miesiącach prac, zmodernizowany budynek po dawnym dworcu PKS w Piotrkowie, zostanie oficjalnie otwarty dla podróżnych. Tym samym dobiegł końca drugi etap budowy Powiatowego Centrum Przesiadkowego.
Bilety Intercity – najlepsze porady dla podróżnych
Podróżowanie pociągami PKP Intercity to jedna z najwygodniejszych opcji przemieszczenia się między dużymi polskimi miastami, a także za granicę. Dzięki ofercie Intercity można liczyć na szybką i wygodną podróż, jak również łatwy proces zakupu biletu. Jak zdobyć najlepsze miejsca i co warto wiedzieć, by najlepiej przygotować się do trasy?
Turystyka Bez Kompromisów - nowa inicjatywa dla osób z niepełnosprawnościami
Turystyka Bez Kompromisów to kampania społeczna mająca na celu otwarcie świata turystyki dla osób z niepełnosprawnościami i odpowiedź na niedostateczną reprezentację tej grupy w turystyce - według badań tylko 23% osób z niepełnosprawnościami w Polsce aktywnie podróżuje.
Jak zaplanować trasę podróży po Europie, by nie przepłacić?
Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi pojawia się okazja do zagranicznych wyjazdów. Jedni wybierają długą podróż na drugi koniec świata, inni natomiast decydują się na nieco krótszą wyprawę po Europie. W związku z tym warto dokładniej przyjrzeć się temu, jak oraz gdzie szukać najlepszych okazji, aby nie przepłacić. Jak zaplanować podróż po Europie? Zachęcamy do lektury naszego poradnika!
Policjanci apelują: Zwolnijmy, abyśmy mogli dotrzeć do celu cali i zdrowi
Długi majowy weekend to czas wypoczynku, podczas którego wiele osób wybierze się w bliższą, bądź dalszą podróż, by spotkać się z bliskim. W tych dniach nad bezpieczeństwem podróżnych, na terenie całego województwa czuwać będzie zwiększona liczba policyjnych patroli. W tym roku policyjne działania „Majówka 2023 ” rozpoczną się w piątek 28 kwietnia i potrwają do czwartku 4 maja.
Podróżuj z aplikacją powiatu piotrkowskiego
Wystarczy zeskanować kod QR i bezpłatna aplikacja powiatu piotrkowskiego będzie gotowa do użytku. Może ją pobrać każdy mieszkaniec posiadający telefon komórkowy, czy tablet z systemem Android lub iOS. Dlaczego warto to zrobić?
Inicjatywa Travel Smart Campaign ujawnia ranking na temat korporacyjnych praktyk w zakresie zrównoważonych podróży służbowych
W skali globalnej tylko 50 ze zbadanych przez Travel Smart 322 firm wyznaczyło sobie cele dotyczące ograniczenia lotów służbowych. Spośród firm, które takie cele mają, tylko cztery otrzymały „złoty standard”, czyli raportują emisje z podróży lotniczych i zobowiązały się do ich redukcji o 50% lub więcej, do 2030 roku lub wcześniej. Są to Novo Nordisk (farmaceutyki, Dania), Swiss Re (finanse, Szwajcaria), Fidelity International (finanse, Wielka Brytania) i ABN Amro (finanse, Holandia).
Stewardesa - prestiżowy zawód z nieograniczoną perspektywą podróży
Każdego dnia opiekują się pasażerami z całego świata dbając przede wszystkim o najwyższe standardy bezpieczeństwa w trakcie lotów. Ich praca to połączenie profesjonalizmu, a także nienagannej elegancji. Kim są stewardesy Polskich Linii Lotniczych LOT? Z czym zmagają się podczas każdego dnia pracy oraz co powinna zrobić osoba, która aspiruje do tego prestiżowego zawodu? Z okazji Dnia Kobiet uchylamy rąbka tajemnicy zawodu, który jest również sposobem na życie.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat