Wypadki z dzikimi zwierzętami. Policja apeluje o ostrożność

Policja KMP PiotrkówRegion Niedziela, 21 kwietnia 20243
W przeciągu ostatnich dni na terenie powiatu piotrkowskiego doszło do dwóch kolizji z dziką zwierzyną. Apelujemy, aby zachować szczególną ostrożność oraz dostosować prędkość do warunków panujących na drodze.
fot. KMP fot. KMP

Tylko w czwartek doszło do dwóch zdarzeń z udziałem dzikiej zwierzyny. Na terenie gminy Wola Krzysztoporska niespodziewanie na jezdnię wtargnęła sarna. Kierowca forda hamował, ale pomimo wykonywanych przez niego manewrów doszło do zderzenia. Zwierzę nie przeżyło spotkania z samochodem. Kierowca nie odniósł obrażeń.

 

Kolejne zdarzenie miało miejsce na terenie Sulejowa. W tym przypadku doszło do potrącenia sarny przez kierującego pojazdem marki Volkswagen. Podróżujący nie odniósł obrażeń, natomiast ranne zwierzę uciekło.

 

Okres wiosenny sprzyja migracji dzikich zwierząt. W poszukiwaniu pożywienia oraz ustalaniu terytorium wielokrotnie przekraczają drogi przecinające lasy. Najbardziej aktywne są o zmierzchu i o świcie, kiedy spędzają czas na żerowaniu.

Pamiętajmy, że wystraszone i spłoszone zwierzę potrafi nagle wbiec na jezdnię wprost pod samochód lub nawet go staranować. Dlatego zachowajmy ostrożność i bezpieczną prędkość, aby w przypadku pojawienia się na drodze dziko żyjącego zwierzęcia, móc w odpowiedniej chwili zahamować i uniknąć kolizji bądź wypadku – mówi st. post. Edyta Daroch z piotrkowskiej policji.

Jeżeli jednak zdarzy nam się taka sytuacja, zatrzymajmy pojazd w bezpiecznym dla nas miejscu. Zadbajmy również o to, abyśmy byli widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego i zadzwońmy na numer alarmowy 112.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)22.04.2024 18:19

A jeśli nie ma znaku ostrzegawczego a zwierzyna sobie wyjdzie prosto pod samochód to co wtedy. Strasznie głupie przepisy kierowca może wolno jechać ale nic to nie da bo jest tak że zwierzę sobie wyskoczy w ostatniej chwili prosto w samochód. Ekolodzy niech sobie zwierzynę wezmą do do domu wtedy będzie dobrze. Pozdrawiam ????????

21


jjjj ~jjjj (Gość)22.04.2024 13:52

powinni płacić ekolodzy i ich durne prawa

12


Tak tylko pytam ~Tak tylko pytam (Gość)22.04.2024 06:19

Po co mamy dzwonić na 112?Zeby przyjechali wypisac mandat?

70


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat