Posadzili ponad 100 drzew dla leśnych zwierząt

Powiat PiotrkowskiRegion Piątek, 12 kwietnia 20242
Drzewka owocowe posadzone i to z myślą o leśnych mieszkańcach. Samorząd Powiatu Piotrkowskiego wraz z Nadleśnictwem Piotrków zaprosił mieszkańców regionu do Osady Leśnej w Kole na tegoroczną akcję "Posadź z nami drzewo!".

Ładuję galerię...

W akcji udział wzięli nie tylko dorośli. Nie zabrakło również gotowej do działania młodzieży oraz rozpoczynających swoją proekologiczną przygodę dzieci.

 

Tym razem wszyscy sadzili drzewa, które w przyszłości nie będą służyć pozyskiwaniu drewna. Ich zadaniem będzie zapewnienie pożywienia dla zwierząt leśnych i ptaków. Chętnych do sadzenia nie brakowało. Uczestnicy akcji wraz ze starostą powiatu piotrkowskiego Piotrem Wojtysiakiem i opiekunem Osady Leśnej w Kole Pawłem Kowalskim zasadzili ponad 100 sadzonek.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)12.04.2024 12:10

A ile drzew w lesie zostało wyciętych?jeszcze więcej niż posadzonych ,ale tego juz się nie pisze

41


agenda30 ~agenda30 (Gość)12.04.2024 11:04

Zabrakło sadzonek leśnych drzew, czy po tych 'turbo' wycinkach lasów już nie będzie zalesień? Zwierzęta jak by się żywiły jabłuszkami i śliweczkami, to dawno takie drzewa rosły by po lasach, czy mają wychodzić z tych resztek lasów i nauczyć się , że bliżej człowieka też coś znajdą. Założenia globalne-klimatyczne- na wyżynie łódzkiej do 2030 r. ma być pustynia.

31


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat