Jak udało się ustalić reporterom Strefy FM, policjanci z wydziału do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zatrzymali Stanisława P. - egzaminatora z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Sprawa dotyczy podejrzenia o korupcję.
Czy woda w piotrkowskich kranach jest czysta? Wiceprezes do spraw technicznych Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej Michał Rżanek zapewnia, że tak. Nie ukrywał przy tym zdenerwowania, że takie wiadomości są przekazywane opinii publicznej.
Znieważenie zwłok - kto zawinił?
Zaniedbanie, do jakiego doszło w prosektorium szpitala na ul. Rakowskiej wstrząsnęło nie tylko mieszkańcami Piotrkowa. Wydarzenie to komentowały również ogólnopolskie programy informacyjne. Przypomnijmy, że zwłoki zmarłych w szpitalu osób, mimo że zostały przewiezione do prosektorium, nie zostały schowane do chłodni. Skutki tego zaniedbania już znamy. Teraz pozostaje tylko pytanie, jak mogło dojść do tej tragedii. Policja wszczęła już śledztwo w sprawie znieważenia zwłok. W miniony piątek materiały sprawy trafiły do prokuratury. - Wstępna kwalifikacja czynu dotyczy znieważenia zwłok. Materiały dotyczące sprawy wróciły do nas z prokuratury. Trwają czynności dochodzeniowe, wkrótce zostaną przesłuchani świadkowie – informuje rzecznik prasowy piotrkowskiej policji, posterunkowa Małgorzata Para.
Protesty i blokady nic nie dały. Droga ekspresowa S8 ominie Łódź. Będzie przebiegać przez Bełchatów i Piotrków Trybunalski. Decyzja jest ostateczna - zapowiada Waldemar Królikowski, zastępca szefa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Ruszyły pierwsze przetargi m.in na przystosowanie DK8 na odcinku Piotrków Trybunalski – Rawa Mazowiecka (dwujezdniowy odcinek dł. 29.3 km) do parametrów drogi ekspresowej. Cała trasa ma być wybudowana do 2013 roku.
Jak udało się dowiedzieć Strefie Fm, piotrkowska policja pod nadzorem prokuratury prowadzi dochodzenie w sprawie znieważenia zwłok, do którego doszło w ubiegłym tygodniu w prosektorium Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Rakowskiej w Piotrkowie.
Uszkodzone budynki mieszkalne i gospodarcze, liczne zniszczenia w lasach - to powody, które zaważyły na decyzji władz gminy Rozprza, aby wystąpić do wojewody łódzkiego z prośbą o uznanie poszkodowanych terenów za dotknięte klęską żywiołową.
"Podwójną tragedię przeżyły rodziny osób, które w ostatni weekend zmarły w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Rakowskiej w Piotrkowie. Ciała przeniesiono do przyszpitalnego prosektorium, ale nikt nie schował ich do chłodni. Upał i burza doprowadziły do błyskawicznego rozkładu"- czytamy w piątkowym wydaniu Dziennika Łódzkiego
Te bloki w ogóle nie powinny powstać. Mowa o kilkunastu piotrkowskich wieżowcach, wybudowanych z płyt OWT-67. Wiele dyskusji wywołał artykuł piotrkowskiego dziennikarza Pawła Lareckiego "Wieżowce kryminałem śmierdzące" opublikowany na jednym z portali internetowych.
Skutki weekendowej burzy w południowej części województwa łódzkiego są opłakane. W Piotrkowie wichura przewróciła znaki drogowe i wyrwała kilkanaście drzew, które zatarasowały ulice, chodniki i zerwały linie energetyczne. Jednak rejonem, który poniósł największe straty jest gmina Aleksandrów w powiecie piotrkowskim.
Ogłoszony na początku lipca nabór na stanowisko dyrektora piotrkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji nie przyniósł rozstrzygnięcia. Z nadesłanych zgłoszeń jako jedyny wymogi formalne spełniał Tomasz Łuczyk.
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat