Advertisement

Artykuły do tagu: droga

Trzy szamba ważyły za dużo
Niemal 48 ton zamiast dopuszczalnych 40 ważył zespół pojazdów z szambami betonowymi. Taki tonaż spowodował również przekroczenia dozwolonych nacisków osi. Oprócz tego z samochodu ciężarowego wyciekał olej. Z kolei przyczepa nie miała ważnego badania technicznego. Do zatrzymania doszło w okolicach Wolborza w powiecie piotrkowskim.
Utrudnienia na DK12 i DK74. Kierowcy muszą liczyć się z opóźnieniami
Początek tygodnia nie będzie łaskawy dla kierowców poruszających się DK12 i DK74. Od poniedziałku (27.11) drogowcy będą prowadzić cząstkowe prace remontowe nawierzchni w Sulejowie.
Asfalt już jest, czekamy na oznakowanie
Drogowcy skończyli już układanie ostatnich warstw asfaltu oraz wymianę uszkodzonych krawężników w Al. Armii Krajowej. Droga została wyremontowana na odcinku od ronda Solidarności do ul. Wojska Polskiego.
Przedborska do końca roku
Według zapewnień urzędników, zgodnie z harmonogramem przebiega modernizacja ul. Przedborskiej w Piotrkowie Trybunalskim. Zakończono już prace przy budowie tzw. mediów, znajdujących się pod ziemią. Obecnie drogowcy układają stabilizację i podbudowę drogi, którą pokryje nowy asfalt.
16.11.2023 08:23
Kolejna przebudowa drogi
W październiku zakończył się pierwszy etap przebudowy drogi dojazdowej do pól w miejscowości Mąkolice. Na modernizację niemal półkilometrowego odcinka gmina Wola Krzysztoporska otrzymała dofinansowanie z budżetu województwa łódzkiego w wysokości ponad 100 tys. zł.
Duże inwestycje zakończone
Dwie ważne i duże inwestycje zakończono w gminie Aleksandrów. Zakończyła się przebudowa dwóch dróg, których modernizacja była wykonywana dzięki funduszom pozyskanym z Polskiego Ładu.
Uwaga na zamknięcie Armii Krajowej!
W czwartek zamknięty zostanie fragment Al. Armii Krajowej w Piotrkowie. Chodzi o zachodnią nitkę, na części od ronda "Solidarności" do ul. Wojska Polskiego. Już dziś zamknięty został z kolei wjazd na skrzyżowanie z Al. Armii Krajowej od strony ul. Wojska Polskiego.
Uwaga na utrudnienia na S8/A1
We wtorek (24.10.2023) rozpoczęły się prace gwarancyjne na węźle Piotrków Trybunalski Zachód. W związku z tym kierowcy jadący od strony Warszawy drogą ekspresową S8 w kierunku Katowic (A1) muszą liczyć się z ograniczeniami w ruchu.
Czujne oko kamery wyłapie wykroczenie
Na skrzyżowaniu al. Concordii z Sikorskiego w Piotrkowie montowane są kamery rejestrujące przejazdy na czerwonym świetle. Za instalację rejestratorów odpowiada Inspektorat Transportu Drogowego.
W okręgu 10 już wszystko jasne!
W naszym okręgu wyborczym, obejmującym Piotrków Trybunalski, Skierniewice oraz powiaty: piotrkowski, skierniewicki, radomszczański, bełchatowski, tomaszowski, opoczyński oraz rawski liczenie głosów w wyborach parlamentarnych oraz związane z nim formalności, zakończyły się. W "dziesiątce" najwięcej powodów do zadowolenia ma Prawo i Sprawiedliwość.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat