Artykuły do tagu: kontrole

ITD zatrzymało przeładowane samochody ciężarowe
Inspektorzy piotrkowskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Łodzi prowadząc działania na drodze S8 i autostradzie A1 zatrzymali pojazdy, których ładunek znacznie przekraczał dopuszczalne normy. Ponadto zły stan techniczny jednego z nich kwalifikował do zatrzymania dowodu rejestracyjnego, jak się okazało, nie można było tego zrobić, gdyż został on zatrzymany w sierpniu 2023 roku.
Wykaz punktu kontroli autobusów na wakacje 2024
Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.
Kontrole bardziej intensywne
Policja będzie kontrolowała pojazdy ciężarowe, które przekraczają ograniczenia tonażowe określone znakami i niszczą drogi w Gminie Wolbórz. Kierowcy łamiący zakazy wjazdu będą karani mandatami.
Uwaga na oszustów! Podszywają się pod pracowników urzędu
Na terenie gminy Gorzkowice pojawili się oszuści, którzy podszywają się pod pracowników Urzędu Gminy. Pod pretekstem kontroli systemu ogrzewania oszuści wchodzą do domu.
Policja podsumowuje. Na drogach zginęło 18 osób.
Połowa wakacji już za nami. Na drogach było bezpieczniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, jednak pomimo dużego zaangażowania mundurowych, wielu apeli, działań i akcji policyjnych, na drogach województwa łódzkiego doszło do 248 wypadków w których zginęło 18 osób.
14.07.2023 12:42
Nocne kontrole pojazdów
W ostatnich dniach na drogach w wokół Piotrkowa pojawili się inspektorzy piotrkowskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Łodzi. W ramach nocnych kontroli funkcjonariusze zatrzymali pięć pojazdów, które przekroczyły obowiązujące normy.
Wypoczywający wracają z feryjnego wypoczynku. Na drogach więcej policjantów
To pierwszy w tym roku weekend powrotów, w związku z tym ruch na drogach może być znacznie większy. Do domu wracają uczniowie z pięciu województw, w tym z łódzkiego.
Przed nami długi weekend. Na drogach dużo więcej patroli
Przypadające w tym roku piątkowe święto Trzech Króli to okazja do przedłużenia weekendu. Policjanci garnizonu łódzkiego, w tym funkcjonariusze z grupy Speed na terenie całego województwa rozpoczną go działaniami pn. „Kierujący – Pieszy”. Kierowcy powinni spodziewać się wzmożonych kontroli.
Zasiłki wstrzymane. Czego nie robić na zwolnieniu lekarskim?
25 tys. zwolnień lekarskich skontrolował ZUS w woj. łódzkim w trakcie trzech kwartałów bieżącego roku. Nie wszyscy w odpowiedni sposób wykorzystywali czas na rekonwalescencję i tym samym stracili zasiłek. Wydano ponad 1000 decyzji wstrzymujących wypłaty.
Uwaga! Więcej policjantów na drogach
Od piątku do poniedziałku (12-15.08.2022) policjanci z województwa łódzkiego przeprowadzą działania pod nazwą „Sierpniowy weekend 2022”. Ich priorytetem będzie zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym. Poprzedzi je działania ogólnopolska akcja „Prędkość” podczas, której policjanci będą prowadzić kontrole i ścigać piratów drogowych.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat