Advertisement

Artykuły do tagu: Kierowcy

Wkrótce otworzą ważne ulice
Prace związane z modernizacją ulic Dmowskiego, Słowackiego, Belzackiej oraz Wojska Polskiego w Piotrkowie Trybunalskim dobiegają końca. Od najbliższego poniedziałku (15.05) na tych drogach przywrócony zostanie ruch samochodowy. Do swoich dawnych tras powrócą także kursy autobusów MZK linii: 0, 1, 7, 8 i 10.
Budowa autostrady A1 oficjalnie zakończona
Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w konferencji prasowej, dotyczącej ukończenia w kraju budowy autostrady A1, którą zorganizowano w Kamieńsku.
Remontują drogę za 4,4 mln zł
Na terenie Swolszewic Dużych w gminie Wolbórz trwa przebudowa drogi. Budowa i modernizacja jezdni wraz z infrastrukturą na terenie całej gminy to projekt, który otrzymał dofinansowanie w wysokości 4,8 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład.
Groźne zdarzenie drogowe z udziałem radiowozu
Do niebezpiecznej sytuacji doszło w niedzielne (07.05.2023) popołudnie na ul. Sulejowskiej w Piotrkowie Trybunalskim. Radiowóz zderzył się tam z osobowym oplem vectrą. Na miejscu przez pewien czas tworzyły się spore korki, a ulica była chwilowo nieprzejezdna.
Nowy asfalt na dwóch ulicach Piotrkowa
Drogowcy kończą wylewanie ostatnich warstw asfaltu na ul. Słowackiego oraz Belzackiej w Piotrkowie Trybunalskim. Teraz prace przeniosą się na ul. Wojska Polskiego, gdzie na odcinku od ul. 800-lecia do ul. Kostromskiej ułożona zostanie ostatnia warstwa ścieralna.
Policjanci apelują: Zwolnijmy, abyśmy mogli dotrzeć do celu cali i zdrowi
Długi majowy weekend to czas wypoczynku, podczas którego wiele osób wybierze się w bliższą, bądź dalszą podróż, by spotkać się z bliskim. W tych dniach nad bezpieczeństwem podróżnych, na terenie całego województwa czuwać będzie zwiększona liczba policyjnych patroli. W tym roku policyjne działania „Majówka 2023 ” rozpoczną się w piątek 28 kwietnia i potrwają do czwartku 4 maja.
Będą duże utrudnienia na A1
Kierowcy pokonujący dzisiejszej nocy (19-20.04.2023) odcinek autostrady A1 między Piotrkowem Trybunalskim a Kamieńskiem muszą się liczyć z poważnymi utrudnieniami. W godzinach od 21.00-3.00 na wysokości MOP- ów: Wygoda, Kargał Las i Wola Krzysztoporska (352 i 360 km trasy) prowadzone będą badania fotometryczne.
Przeprowadzą remonty 15 dróg
Gmina Sulejów rozpocznie dzięki rządowemu dofinansowaniu prace, które zakładają poprawę komfortu podróżowania po gminnych drogach. Łącznie zaplanowano aż 15 remontów, które będą polegać głównie na wzmocnieniu istniejących nawierzchni jezdni. Gdzieniegdzie wymienione lub wyłożone zostaną też chodniki, czy krawężniki. W sumie w ramach drugiej edycji „Polskiego Ładu” Sulejów otrzymał prawie 9,3 mln zł. Umowa na realizację inwestycji została już podpisana, a prace powinny się zakończyć najpóźniej w maju przyszłego roku.
Zamykają odcinek ulicy Słowackiego
W związku z realizacją kolejnego etapu modernizacji ul. Słowackiego, od dzisiaj na około miesiąc droga na odcinku od ul. Zamenhofa do pętli autobusowej zostanie wyłączona z ruchu. Zmieni się również trasa kursowania autobusów linii 0, 7, 8 i 10.
Rusza remont na Jagiellońskiej
Od soboty (15.04.2023) kierowcy poruszający się ulicą Jagiellońską muszą się liczyć z dużymi utrudnieniami. Przedstawiciele piotrkowskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych, którzy odpowiadają obecnie za znaczną część modernizacji, zajmą się także pracami w tym rejonie Piotrkowa Trybunalskiego, a ruch zostanie tu ograniczony.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat