Advertisement

Artykuły do tagu: huragan

W poniedziałek znów mocniej powieje
Kolejny niż, który otrzymał status orkanu, zbliża się do Polski. Ale uspokajamy, jego siła będzie dalece mniejsza niż orkanu Eunice, z którym mierzyliśmy się wczoraj - informują przedstawiciele grupy Łowcy Burz Łódzkie.
W Piotrkowie nadal groźnie
Od tragedii dzieliły tylko centymetry. O wielkim szczęściu może mówić kierowca samochodu osobowego, który przejechał w czwartkowe popołudnie pod konarem powalanego wiatrem drzewa. Do niezwykle groźnego zdarzenia doszło na ulicy Roosevelta w Piotrkowie, tuż po godzinie 17.
Dramatyczny krajobraz po huraganie [AKTUALIZACJA]
Zerwane dachy, zniszczone budynki gospodarcze, czy dobytek mieszkańców rozrzucony po okolicznych polach. To tylko część z olbrzymich strat, jakie spowodowały nocne i poranne wichury w miejscowościach naszego regionu. Aktualnie w miejscowości Sierosław (gm. Moszczenica) obraduje gminno-powiatowy sztab kryzysowy. Trwa szacowanie strat.
W Piotrkowie i okolicach może mocno wiać
Do Polski nadciąga huragan. Prędkość wiatru może przekroczyć 130 km/h.
Pełnymi krokami nadciąga odwilż, oraz pierwszy w tym roku Orkan.
Szykuje się bardzo dynamiczna aura w całej Europie. Lokalnie może być niebezpiecznie.
12 razy interweniowała piotrkowska Straż Pożarna podczas niedzielnej burzy.
Uszkodzone budynki mieszkalne i gospodarcze, liczne zniszczenia w lasach - to powody, które zaważyły na decyzji władz gminy Rozprza, aby wystąpić do wojewody łódzkiego z prośbą o uznanie poszkodowanych terenów za dotknięte klęską żywiołową.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat