Advertisement

Artykuły do tagu: Ogrzewanie

Pompy ciepła: Korzyści, rodzaje i ceny instalacji
Wraz ze wzrostem popularności i inwestycji w zielone źródła energii, konsumenci szukają sposobów na zaoszczędzenie na rachunkach za media i zmniejszenie śladu węglowego. Jednym z rozwiązań, które zyskuje na popularności jest pompa ciepła. W prostych słowach, to urządzenie przechwytuje ciepło z jednej lokalizacji, aby wykorzystać je gdzie indziej jako inną formę energii. Pompy ciepła to także świetny sposób na obniżenie miesięcznych kosztów energii przy jednoczesnym zachowaniu ciepła podczas mroźnych zim i chłodu w gorące lata. A ponieważ są one niezwykle wydajne, zmniejszają ślad węglowy Twojego domu. Jednak istnieje wiele różnych rodzajów pomp ciepła tam z różnych funkcji, zalet i wad. Nie wszystkie kosztują tyle samo albo - różne czynniki wpływają na ostateczną cenę w danym systemie pompy ciepła.
Czym ogrzewają piotrkowskie markety?
Przy rosnących cenach prądu i gazu pojawia się pytanie, czym ogrzewane są w Piotrkowie duże obiekty codziennego użytku, takie jak markety czy galerie. Poprosiliśmy biura prasowe większości z nich o komentarz w tej sprawie.
Od dziś zgłosisz wniosek o dodatek
Już od nieco ponad miesiąca urzędnicy przyjmują wnioski o dodatek węglowy. Tymczasem od środy (21.09.2022) Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim przyjmuje także wnioski o dodatek na inne surowce, które pozwalają ogrzać nasze domy. Zależnie od tego, czym ogrzewamy, po spełnieniu odpowiednich warunków, możemy otrzymać wsparcie w wysokości od 500 do 3 000 zł.
27.07.2022 13:15
U nas też go brakuje...
Polacy, którzy swoje mieszkania i domy ogrzewają w czasie zimy węglem, obawiają się, czy nie zabraknie go w najbliższym sezonie. Nawet jeśli taka sytuacja nie nastąpi, uważają, że cena za tonę surowca, może być horrendalnie wysoka. Skąd te obawy i co na ten temat sądzą piotrkowianie?
Olbrzymia
Trzy wielkie kotły gazowe przyjechały do Piotrkowa Trybunalskiego. To inwestycja, dzięki której miejska elektrociepłownia rozwija swoje zaplecze, związane z przechodzeniem z ogrzewania węglowego, właśnie na gaz. We wtorek (19.07.2022) za pomocą ciężkiego dźwigu obiekty były montowane w jednej z hal przy ul. Rolniczej.
Więcej czasu na wymianę
Mieszkańcy województwa łódzkiego, którzy planują wymienić źródła ogrzewania swoich domów na bardziej ekologiczne, będą mieli na to więcej czasu. Marek Mazur, radny Sejmiku Województwa Łódzkiego przypomniał o tym w środę (29.06.2022) na antenie radia Strefa FM.
Awaria! Mieszkańcy pozbawieni ciepła
W związku z koniecznością usunięcia awarii magistralnej sieci ciepłowniczej, zlokalizowanej w rejonie ul. Dmowskiego 37, mieszkańcy części Piotrkowa Trybunalskiego muszą się liczyć z przerwą w dostawie energii cieplnej. Dostawa ciepła zostanie wstrzymana we wtorek (12.04.2022) około 9.00, a odczują to właściciele i najemcy obiektów zlokalizowanych pomiędzy ulicami: Dmowskiego, Energetyków, Al. Concordii. Al. Sikorskiego i Poprzeczną.
Jak podłączyć piec na ekogroszek?
Kupno pieca na ekogroszek to naprawdę dobra inwestycja. Ogrzewanie tym rodzajem paliwa jest wyjątkowo wygodne i mało wymagające – ogromna część całego procesu jest zautomatyzowana. Co więcej, ekogroszek cieszy świetną wydajnością, która przekłada się na ekonomiczne rozprowadzanie ciepła w domu czy mieszkaniu. Aby móc cieszyć się całkowicie nowym sposobem ogrzewania, trzeba wiedzieć, jak podłączyć piec na ekogroszek – lub z jakimi kosztami będzie się wiązało zlecenie tego zadania fachowcom. Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu!
5 rzeczy, dzięki którym zapłacisz mniej za ogrzewanie w chłodne dni
Dni i noce robią się coraz chłodniejsze, dlatego też niemal intuicyjnie podkręcamy temperaturę w pomieszczeniach. A wyższa temperatura to niestety też wyższe koszty ogrzewania, które aktualnie już utrzymują się na bardzo wysokim poziomie. W jaki sposób znaleźć kompromis między oszczędnością a komfortem cieplnym? Oto 5 sposobów.
Ogrzewanie w Domu Ludowym na Wygodzie
W Domu Ludowym w Wygodzie jest już ogrzewanie. Inwestycję wykonano dzięki dotacji otrzymanej przez sołectwo Wygoda w ramach programu „Sołectwo na plus” realizowanego przez Urząd Marszałkowski w Łodzi.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat