150 zajęcy i 200 kuropatw wypuszczą na terenie powiatu piotrkowskiego i radomszczańskiego.
Już wkrótce ruszy gminny program dotowanej adopcji zwierząt w Moszczenicy.
Kot spalony żywcem w piecu, pies powieszony przez swojego właściciela, szczeniaki wyrzucone na mróz czy przyjaciel domu w studzience. Przypadków znęcania się nad zwierzętami w naszym regionie jest coraz więcej.
Kolejny raz w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rozprzy odbyła się zbiórka darów dla piotrkowskiego schroniska dla zwierząt.
Podczas pamiętajmy więc o naszych zwierzęcych przyjaciołach, nie tylko tych czworonożnych.
Trzysta złotych - tyle może otrzymać osoba, która zaopiekuje się bezdomnym psem z gminy Moszczenica. Taka propozycja padła od wójta gminy Marcelego Piekarka. Gmina szuka pomysłu, jak rozwiązać kosztowny problem bezdomnych zwierząt.
Koty brytyjskie długowłose i krótkowłose, norweskie leśne oraz syberyjskie - to tylko niektóre z ras, które będzie można już od jutra (sobota) podziwiać w Piotrkowie podczas międzynarodowej wystawy kotów rasowych.
Za zabranie zabitej sarny z jezdni czy poroży z czaszką grozi kara pieniężna. Za wypalanie traw przy lesie można nawet pójść do więzienia. Jeśli do lasu zabierzemy psa i puścimy go bez smyczy, możemy dostać nawet 5 tys. zł grzywny. O tym, czego jeszcze nie wolno robić w lesie, opowiada przedstawiciel Państwowej Straży Łowieckiej.
Ponad 7 tys. na terenie województwa łódzkiego i ponad połowa z tej liczby na terenie byłego województwa piotrkowskiego. Tyle wnyków jako dowodów kłusownictwa znaleziono w tym sezonie na naszym terenie. To o ponad połowę mniej niż w latach ubiegłych. Nie jest to jednak powód do radości, bo problem kłusownictwa nie zmalał. Zmieniły się tylko metody polowań na zwierzynę. Na te mniej wykrywalne...
W Szkole Podstawowej Nr 8 w Piotrkowie w ramach programu edukacyjnego zleconego piotrkowskiego oddziałowi TOZ przez Urząd Miasta odbyło się spotkanie z uczniami, podczas którego pokazano im jak prawidłowo opiekować się zwierzakami.