Budynek należący przed laty do rodu Rudowskich jest częścią Pasażu Rudowskiego. Obecnie stanowi siedzibę Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia. Jest bowiem wyposażony przez architektów w salę koncertową. Z daleka zwraca uwagę jego eklektyczny styl z neorenesansowymi elementami.
Sobotnie wydarzenia z okazji Nocy Muzeów skłoniły wiele osób, by odwiedzić piotrkowskie muzea. Stałe i czasowe wystawy zostały tego dnia wzbogacone także pokazami. Na Rynku Trybunalskim można było zobaczyć rekonstrukcje dawnych zawodów, a przy Zamku zapoznać się z dawnymi egzemplarzami broni.
Placówka wraca po pandemicznej przerwie i zaprasza wszystkich chętnych, ale póki co tylko w soboty od 12:00 do 15:00. Muzeum zaprasza także już wkrótce na wyjątkowe wydarzenie.
Od środy ponownie możliwe jest zwiedzanie Muzeum w Piotrkowie. Zamek Królewski jest otwarty od wtorku do niedzieli, a oprócz stałej oferty pracownicy placówki przygotowali także dwie wystawy czasowe.
Tym razem odkrywając ciekawe miejsca regionu przeniesiemy się do powiatu tomaszowskiego, w okolice Spały. W lesie koło niewielkiej miejscowości o wdzięcznej nazwie Konewka kryje się bunkier, którego wojska niemieckie używały do ukrywania składów kolejowych. Bunkier w Konewce został przystosowany do zwiedzania, jednak w położonej niedaleko miejscowości Jeleń znajduje się niemal bliźniaczy obiekt, który stoi nieco zapomniany i niezagospodarowany. Oba jednak działają na wyobraźnię i pozwalają dotknąć historii.
Nie trzeba wcale daleko wyjeżdżać, by zobaczyć ciekawe i wyjątkowe miejsca. W myśl powiedzenia, że „najciemniej pod latarnią” wiele z nich kryje się tuż za rogiem. Jedne są mało znane, inne z kolei z powodzeniem można wpisać na obowiązkową listę atrakcji regionu, które warto znać. Albo pokazywać znajomym lub dalszej rodzinie wpadającej z wizytą. Takim miejscem jest rezerwat Niebieskie Źródła w Tomaszowie Mazowieckim.
Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie nie ustaje w pomysłach na popularyzację miasta. Ze względu na obostrzenia epidemiczne, oprowadzanie po mieście turystów i mieszkańców stało się niemożliwe. Ale przewodnicy wpadli na pomysł promowania piotrkowskich zabytków i ciekawych miejsc w sieci. Tak narodził się pomysł organizowania "Wirtualnych spacerów".
„Nie wahaj się - baw się" oraz „Gdzie wzrok nie sięga" to wystawy poświęcone fizyce i chemii nadal można oglądać w piotrkowskiej Mediatece. Dzisiaj zwiedziły je kolejne grupy dzieci.
Ferie dopiero się rozpoczęły, a dzieci z piotrkowskich szkół już korzystają z ich uroków. We wtorek (12 lutego) przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim we współpracy z Urzędem Miasta i WOPR-em zorganizowali dla nich szereg atrakcji.
60+ Kultura - tak nazywa się akcja, przygotowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i skierowana do seniorów. To już kolejna odsłona inicjatywy.