Uczniowie w piotrkowskich liceach nie rezygnują z katechezy. Niektórzy deklarują nawet chęć uczestniczenia w większej ilości zajęć nauki religii. To stanowisko odmienne od poglądów młodzieży z większych miast Polski.
Mają szerokie horyzonty myślowe, są otwarci i wszechstronni. Pracują w pizzeriach, biurach kredytowych, czasem zostają ekonomistami. Posiadają łatwość przekwalifikowania się. Ta ostatnia cecha okazuje się najbardziej przydatna. Mowa o absolwentach kierunków humanistycznych. Ilu ich jest w Piotrkowie i jakie mają szanse na pracę w zawodzie?
Jest szansa, że jeden z najcenniejszych zabytków w Piotrkowie będzie wyremontowany. Mowa o budynku Szkoły Muzycznej przy Pasażu Rudowskiego. Dofinansowanie do odnowienia elewacji budynku miałoby pochodzić z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Milion złotych dla rolników z terenów ogarniętych kataklizmem przeznacza Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Kiedy taka informacja pojawiła się zaledwie cztery dni po huraganie, niejeden rolnik, który stracił zabudowania gospodarcze, maszyny i zboże dopiero co zwiezione po żniwach, odetchnął z ulgą. Dziś, miesiąc po tragedii, ludzie wciąż nie mogą zapomnieć o nawałnicy. Wciąż mają przed oczami szkody, które wyrządziła.
Delegacja urzędników z ukraińskiego Równego rozpoczęła dziś szkolenie w piotrkowskim magistracie. Ukraińcy zapoznają się z funkcjonowaniem Biura Obsługi Mieszkańców, elektronicznym obiegiem dokumentów oraz systemem współpracy z organizacjami pozarządowymi.
Jeszcze dziesieć dni temu Centrum Informacyjne Rządu, przekazywało mi informacje, że straty w województwie łódzkim wywołane sierpniową nawałnicą wynoszą 3 miliony złotych, być może z tego względu, czyli braku informacji tak pominięto ziemię piotrkowską w pomocy rządowej- powiedział podczas wczorajszej konferencji prasowej, która odbyła się w Piotrkowie poseł Antoni Macierewicz.
Nauczyciele emeryci w województwie łódzkim przestają już blokować miejsca swoim kolegom po studiach. Na młodych postawiły starostwa powiatowe w regionie.
Ponad 470 tysięcy złotych miała otrzymać gmina Gorzkowice od samorządu wojewódzkiego na remont Szkoły Podstawowej i sali gimnastycznej. Do tej pory nie otrzymała nawet złotówki.
Niemal wszystkie remonty w placówkach edukacyjnych w Piotrkowie były przeprowadzane w okresie wakacyjnym. Nie dotyczy to jednak Szkoły Podstawowej Nr 11, gdzie prace rozpoczęły się równo z pierwszym dzwonkiem w szkole.
Ponad tysiąc krzaków konopi indyjskich poszło z dymem. Cała nielegalna plantacja konopi, którą wczoraj zlikwidowali piotrkowscy policjanci, została dziś spalona.