Motorówką będzie można pływać po Zalewie Sulejowskim. Zmieniło się prawo wodne. Od 2013 przestanie obowiązywać strefa ochrony ujęcia wody, która została wprowadzona, w momencie powstawania zbiornika, czyli w 1974 roku.
Oficjalne otwarcie dworca kolejowego po półtorarocznym remoncie nastąpi jeszcze w tym tygodniu.
Mogło dojść do tragedii. Zdaniem strażaków, w wyniku samozapłonu substancji o nazwie hydrosulfit mogło dojść do groźnego pożaru i emisji szkodliwych związków. Składowisko odpadów przy ul. Polnej 4 w Wolborzu powinno zostać zlikwidowane już 10 lat temu.
Już po raz piąty władze powiatu wybiorą Zasłużonego dla Powiatu Piotrkowskiego. O ten zaszczytny tytuł mogą się ubiegać osoby, które przyczyniły się do rozwoju i promocji ziemi piotrkowskiej.
Uwaga na szerszenie, osy i pszczoły. Ugryzienia, zwłaszcza tych pierwszych, są niezwykle niebezpieczne. W niektórych przypadkach mogą prowadzić nawet do śmierci. Niestety w tym roku tych owadów jest bardzo dużo.
Policjanci z Centralnego Biura Śledczego przeprowadzili akcję wymierzoną w osoby zamieszczające w sieci oferty sprzedaży własnych narządów. Funkcjonariusze ustalili na terenie całego kraju 250 ogłoszeń internetowych, w których oferowano sprzedaż własnych narządów. Najczęściej oferowane były nerki.
Od kilku dni prezesem bełchatowskiej spółki Wod-Kan jest Edward Olszewski – piotrkowianin z urodzenia, pierwszy prezydent Bełchatowa po 1989 roku.
Tydzień temu pisaliśmy o kursantach, którzy czuli się oszukani przez jedną z piotrkowskich autoszkół. Dzień po ukazaniu się artykułu skarżący się kursanci otrzymali listem poleconym dokumenty – karty jazd i zaświadczenia lekarskie.
W powiecie radomszczańskim nie ma zbyt wielu miejsc, gdzie bez obaw można szukać ochłody podczas letnich upałów. W Radomsku po wykryciu w wodzie bakterii gronkowca przez blisko miesiąc była zamknięta kryta pływalnia. Teraz woda w basenie nadaje się już do kąpieli. Podobnie jak w dwóch zalewach w powiecie, z których radomszczański Sanepid pobiera próbki do badań.
- Trzeba się nawzajem zrozumieć, puścić w zapomnienie niektóre niesnaski a przyjąć do serca to co najlepsze w małżeństwie – to zdaniem Józefy Włodarczyk recepta na dobry, długotrwały związek. Wraz z mężem Leopoldem przeżyli razem 50 lat za co wraz z grupą kilkudziesięciu innych osób z gminy Gorzkowice otrzymali medal za długotrwałe pożycie małżeńskie. Wręczał go w imieniu prezydenta RP ich syn, wójt Alojzy Włodarczyk.