Artykuły do tagu: wo

Wolbórz: Gminne eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej
W gminie Wolbórz zakończyły się właśnie eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Wzięło w nich udział 55 uczniów podzielonych na trzy kategorie wiekowe: szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna. Po dokonaniu oceny prac pisemnych nastąpiła kwalifikacja do dalszej części Turnieju.
Mors z Wolborza przepłynął Wisłę
Mieszkaniec gminy Wolbórz Grzegorz Olejnik wraz z grupą tomaszowskich morsów z klubu Amber wziął udział w imprezie zorganizowanej kilka dni temu w Krakowie przez Krakowski Klub Morsów "Kaloryfer" pod hasłem „Przeciągnij Smoka przez Wisłę”.
Jak nas wyzwalano 69 lat temu (list do redakcji)
Autor mini-artykułu w „Ziemi Piotrkowskiej” o wyzwoleniu naszego grodu nie zauważył, że już nie musimy czcić takich rocznic, że odkłamanie faktów z tamtych lat trwa już dosyć długo albo nie rozumie różnicy między wyzwalaniem a zajmowaniem obcych ziem.
W najnowszym ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych opracowywanym przez redaktorów czasopisma "Perspektywy" Zespól Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Wolborzu zajął 166 miejsce wśród najlepszych polskich techników.
Piotrków: Łowili pod lodem
W niedzielę 2 lutego Zarząd Koła nr 12 w Piotrków-Miasto zorganizował Podlodowe Zawody o Mistrzostwo Koła.
Ruszyły przygotowania do budowy obwodnicy Bełchatowa
Trwa wycinka około siedmiu hektarów lasów, pod przyszłą obwodnicę miasta. Koło Nowego Światu, gdzie obwodnica będzie łączyć się z DK 8 teren przyszłej inwestycji odwiedził starosta bełchatowski, Szczepan Chrzęst.
17-latka chciała popełnić samobójstwo
Tomaszowscy policjanci uratowali niedoszłą samobójczynię.
Do kawalerii wstąpić chciałem...
Już niedługo w całym kraju rozpoczynają się coroczne komisje wojskowe. Kwalifikacja wojskowa w Piotrkowie rozpocznie się 17 lutego i potrwa do 11 marca.
Amnestia – furtka w ścianie śmierci
Zamieniając w lutym 1990 roku karę śmierci na karę 25 lat pozbawienia wolności dla Mariusza Trynkiewicza Sąd Najwyższy nie zastosował rewizji wyroku, jedynie uczynił zadość postanowieniem ustawy o amnestii, którą uchwalił w grudniu poprzedniego roku ówczesny Sejm kontraktowy. – (…) każdy myślał, że w ciągu tych 25 lat to on (Trynkiewicz – przyp. aut.) zdechnie w tym więzieniu… - powie po latach, w styczniu 2014 roku Stefan Niesiołowski, jeden z tych, którzy przegłosowali w 1989 roku ustawę amnestyjną, pytany o to dlaczego wtedy nie wprowadzono do polskiego prawa zapisu o dożywotnim pozbawieniu wolności…
Wyrok - nie mógł być inny niż kara śmierci...
Sąd Rejonowy w Piotrkowie, orzekając w sprawie Mariusza Trynkiewicza karę śmierci, nie znalazł okoliczności łagodzących i działania byłego nauczyciela wf-u, które doprowadziły do zabójstwa czterech nastoletnich chłopców, potraktował jako najwyższe zagrożenie bezpieczeństwa publicznego. - Nikt nie ma powodu zaspakajania swojego popędu kosztem innych, a zwłaszcza niewinnych dzieci – mówił w uzasadnieniu wyroku sędzia Marian Baliński. – (…) Sąd doszedł do wniosku, że u Mariusza Trynkiewicza dominuje w działaniu czynnik zła. (…) Mariusz Trynkiewicz działał w sposób konsekwentny i przemyślany. (…) Dlatego sąd jest zmuszony sięgnąć po karę najwyższą. Skład sędziowski uznał również, iż dokonana przez Trynkiewicza zbrodnia była mordem z lubieżności bez żadnej satanistycznej otoczki.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat