W niedzielę 1 marca, w salach piotrkowskiego Muzeum odbyła się promocja książki dr. Tomasza Andrzeja Nowaka pt.: "Nekrologi piotrkowskiego Tygodnia 1873-1906". Spotkanie zgromadziło licznie przybyłych miłośników przeszłości miasta, a także przewodników, członków Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego i regionalistów. Jak zaznaczył podczas spotkania autor publikacji, nekrologi pozostają nadal nieocenionym źródłem informacji zarówno w badaniach genealogicznych jak również biografistyce.
W związku z awarią systemu ewidencji pojazdów i kierowców (CEPIK), w poniedziałek przez kilka godzin nie było możliwości załatwienia spraw w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Piotrkowie.
W Szkole Podstawowej nr 3 im. Szarych Szeregów nie usłyszymy już tradycyjnego dzwonka. Na ścianach pojawiły się zegary, a uczniowie sami pilnują godzin rozpoczęcia zajęć.
Droga wojewódzka nr 716 między Rakowem a Moszczenicą jest szczególnie pechowa dla kierowców. Prawie dwa lata temu doszło tam do wypadku, w którym zginęła 46-letnia kobieta. 5 lutego 2020 r. na tym samym odcinku miało miejsce kolejne niebezpieczne zdarzenie, ciężko ranny został wtedy 58-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego. W międzyczasie doszło tam do kilku innych, mniej lub bardziej groźnych kolizji czy wypadków. Ale do tego typu zdarzeń dochodzi także na trasie Piotrków – Koło. Przyczyna: wybiegające na drogę dzikie zwierzęta.
Poranne wstawanie dla większości z nas nie należy do przyjemnego doświadczenia, ale obowiązki muszą wygrać z naszą chęcią pozostania pod kołderką w ciepłym łóżku. Co zatem zrobić, aby już po wstaniu szybko zyskać energię do dalszego działania w ciągu dnia? Oto nasze sprawdzone metody!
- Uruchamiamy całodobową infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia (800-190-590) o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem – poinformował w środę 26 lutego minister zdrowia Łukasz Szumowski. W Polsce nie ma dotąd potwierdzonego przypadku koronawirusa.
Spektakl baletowy „Grek Zorba” wraca po 30 latach nieobecności na deski Teatru Wielkiego w Łodzi. Premiera przedstawienia zaplanowana została na najbliższą sobotę, 29 lutego. Tytułową rolę zatańczy Australijczyk Joshua Legge. Na scenie będą partnerować mu Dominik Senator, Yuki Itaya, Laura Kolorczuk i Alicja Bajorek. Z tancerzami pracował, przygotowując ich do występów, słynny choreograf Lorca Massine.
Życie powinno być łagodnym przechodzeniem od jednego punktu do drugiego, przypominającym spacer doliną w słoneczny dzień. Ale czy tak jest? Żyjemy w ciągłym biegu, w głowie natłok myśli: muszę to, muszę tamto, muszę być najlepsza, najmądrzejsza, najpiękniejsza i do tego zawsze uśmiechnięta.
Polacy wydają niemal 10 mld rocznie na prywatne świadczenia zdrowotne. To oznacza, że wykładamy z własnej kieszeni jedną trzecią tego, co rząd obiecał dołożyć w ciągu 7 lat – oceniają eksperci ze Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA.
Ich zdaniem konieczne jest nie tylko sukcesywne zwiększanie nakładów publicznych na ochronę zdrowia, ale też racjonalne ich wydatkowanie.
W wyniku reformy "Apteka dla aptekarza" w 2019 r. ubyły w Polsce 533 apteki, a o kolejne 98 zwiększyła się liczba aptek uśpionych, czyli niedziałających, ale posiadających ważną licencję - wynika z raportu firmy audytorsko-doradczej Grant Thornton.