„Nasza nowa przestrzeń", to konkurs, który polega na stworzeniu autorskiego planu zagospodarowania przestrzennego terenów pomiędzy wieżą ciśnień a piotrkowskim dworcem PKS. Zainicjowano go w poniedziałek w Mediatece 800-lecia. Uczestnicy konkursu, czyli piotrkowscy uczniowie, muszą odpowiedzieć na następujące pytania: Czego brakuje w centrum miasta, a czego jest za dużo? Jak powinna wyglądać przestrzeń publiczna? Jak zagospodarować wieżę ciśnień? Podczas spotkania omówiono kwestię opracowywania planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic: Roweckiego-Grota, Polskiej Organizacji Wojskowej i J. Słowackiego. Najlepsze koncepcje zostaną nagrodzone, na ten cel przeznaczono 10 tysięcy złotych.
Z kominów Elektrowni Bełchatów, Piotrków Trybunalski widać jak na dłoni. To w tę stronę najczęściej wieje wiatr, wiele częściej niż w kierunku pobliskiego Bełchatowa. Wysokie kominy zapewniają rozchodzenie się dymu ze spalanego węgla na odległość nawet kilkuset kilometrów. Jednak kiedy warunki atmosferyczne są niekorzystne, elektrownia „grilluje” pobliski Piotrków i jego mieszkańców.
Już około 20 minut szybkiego marszu dziennie może zmniejszyć ryzyko wystąpienia depresji o 22 proc. - przypomina psycholog zdrowia Mateusz Banaszkiewicz z okazji Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją, który obchodzimy 23 lutego. Tymczasem z ogólnopolskich badań przeprowadzonych w 2019 r. wynika, że co piąty mieszkaniec Polski nie spaceruje nawet przez 10 minut w tygodniu.
„Nasza nowa przestrzeń”, to konkurs, który polega na stworzeniu autorskiego planu zagospodarowania przestrzennego terenów pomiędzy wieżą ciśnień a dworcem PKS. Jest on skierowany do młodzieży, która musi odpowiedzieć na trzy pytania. Jedno z nich dotyczy piotrkowskiej wieży ciśnień.
Dolegliwości bólowe kręgosłupa stały się już chorobą cywilizacyjną, która niestety z czasem może doprowadzać do poważnych komplikacji. Codzienność wypełniona masą obowiązków często nie pozwala odnaleźć czasu na regularne ćwiczenia oraz odpowiednio zadbać o kondycję całego ciała. Okazuje się jednak, że pamiętając o kilku ważnych zasadach odnoszących się do najczęstszych czynności dnia codziennego możemy zapobiegać tego rodzaju dolegliwościom.
Śmigłowiec Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi patroluje w czwartek teren Piotrkowa. Na celowniku są kierowcy samochodów ciężarowych.
Za bezprawny wjazd do lasu samochodem, motocyklem czy quadem można stanąć przed sądem - przypominają leśnicy. Nieuprawnione przejazdy pojazdów mechanicznych nie są jednak rzadkością również w naszym regionie.
Koala uratowany z pożaru w Australii został adoptowany przez uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie. Otrzymali oni specjalny certyfikat adopcji koali.
W ręce policjantów wpadł 44-latek, podejrzany o kradzież z włamaniem do domku letniskowego w okolicach Zalewu Cieszanowickiego. Łupem sprawcy padły elektronarzędzia, sprzęt RTV i AGD. Wartość strat oszacowano na ponad 5 tysięcy złotych. Amator cudzego mienia usłyszał zarzut i przyznał się do winy. Mężczyzna został już objęty policyjnym dozorem. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Prawie 500 łódzkich Terytorialsów szkoliło się 15 i 16 lutego w Tomaszowie Mazowieckim, a także w Zgierzu i Sieradzu. Pod względem liczby uczestniczących było to największe szkolenie rotacyjne żołnierzy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Stanisława Sojczyńskiego ps. „Warszyc”.