Artykuły do tagu: pokarm

Wielka Sobota. Tradycja silniejsza niż lęk
Tegoroczne święcenie pokarmów w piotrkowskich kościołach z powodu pandemii musiało odbywać się na powietrzu i z zachowaniem obostrzeń oraz dystansu społecznego. Odwiedziliśmy kilka kościołów w historycznej części naszego miasta i sprawdziliśmy czy potrzeba kultywowania świątecznej tradycji okazała się dla piotrkowian silniejsza, niż lęk przed zakażeniem.
W tym roku pokarmy musimy pobłogosławić sami
Wielka Sobota chyba każdemu z nas kojarzy się z koszyczkiem i wspólnym gromadzeniem się w kościołach, aby poświęcić pokarmy na wielkanocny stół. W tym roku, w związku z panującą epidemią, będzie niestety inaczej... Nie możemy się wspólnie spotkać, ale to wcale nie znaczy, że musimy zrezygnować z tradycyjnej 'święconki' - mówi ojciec Gracjan Kubica, gwardian klasztoru oo. Bernardynów w Piotrkowie, z którym rozmawialiśmy o tym, jak przeżyć tegoroczne święta i o znaczeniu Wielkiej Soboty oraz tradycjach z nią związanych.
Nie będzie święcenia pokarmów w autach w Wolborzu
W odpowiedzi na zalecenia Kurii Łódzkiej, księża z parafii św. Mikołaja Biskupa w Wolborzu odwołali „samochodowe” święcenie pokarmów.
Piotrkowianie święcili pokarmy
Wielka Sobota to dzień, w który zgodnie z tradycją katolicy udają się do świątyń z wielkanocnymi koszyczkami, aby poświęcić pokarmy. Oprócz święcenia pokarmów, tego dnia adoruje się także Jezusa w Grobie Pańskim.
Alergia pokarmowa? Jeśli przygotowujesz posiłki dla małego alergika, powinnaś o tym wiedzieć
Jeśli Ty, Twoje dziecko, ktoś z Twojej rodziny lub jakakolwiek inna osoba, dla której zdarza Ci się gotować ma alergię pokarmową, pojawienie się tego faktu z pewnością wywróciło Twój kulinarny świat do góry nogami. Zwłaszcza w przypadku dzieci z alergią, gotowanie nabiera zupełnie innego wymiaru. Jednak warto w tym całym zawirowaniu pamiętać, że alergicy żyją dłużej, między innymi dlatego, że bardziej dbają o swoje zdrowie i swoją codzienną dietę. Poza tym stosując się do kilku podstawowych zasad oraz dysponując odpowiednim sprzętem, specjalne gotowanie wcale nie musi być trudne.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat