Artykuły do tagu: wie

Uwaga, zwierzę na drodze!
Droga wojewódzka nr 716 między Rakowem a Moszczenicą jest szczególnie pechowa dla kierowców. Prawie dwa lata temu doszło tam do wypadku, w którym zginęła 46-letnia kobieta. 5 lutego 2020 r. na tym samym odcinku miało miejsce kolejne niebezpieczne zdarzenie, ciężko ranny został wtedy 58-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego. W międzyczasie doszło tam do kilku innych, mniej lub bardziej groźnych kolizji czy wypadków. Ale do tego typu zdarzeń dochodzi także na trasie Piotrków – Koło. Przyczyna: wybiegające na drogę dzikie zwierzęta.
Sprawdzone sposoby na rozbudzenie się - przekonajcie się sami!
Poranne wstawanie dla większości z nas nie należy do przyjemnego doświadczenia, ale obowiązki muszą wygrać z naszą chęcią pozostania pod kołderką w ciepłym łóżku. Co zatem zrobić, aby już po wstaniu szybko zyskać energię do dalszego działania w ciągu dnia? Oto nasze sprawdzone metody!
Szumowski: uruchamiamy całodobową infolinię NFZ o koronawirusie
- Uruchamiamy całodobową infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia (800-190-590) o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem – poinformował w środę 26 lutego minister zdrowia Łukasz Szumowski. W Polsce nie ma dotąd potwierdzonego przypadku koronawirusa.
Już w sobotę premiera spektaklu „Grek Zorba” w Teatrze Wielkim
Spektakl baletowy „Grek Zorba” wraca po 30 latach nieobecności na deski Teatru Wielkiego w Łodzi. Premiera przedstawienia zaplanowana została na najbliższą sobotę, 29 lutego. Tytułową rolę zatańczy Australijczyk Joshua Legge. Na scenie będą partnerować mu Dominik Senator, Yuki Itaya, Laura Kolorczuk i Alicja Bajorek. Z tancerzami pracował, przygotowując ich do występów, słynny choreograf Lorca Massine.
Pokochaj, odnajdź siebie... na wiosnę
Życie powinno być łagodnym przechodzeniem od jednego punktu do drugiego, przypominającym spacer doliną w słoneczny dzień. Ale czy tak jest? Żyjemy w ciągłym biegu, w głowie natłok myśli: muszę to, muszę tamto, muszę być najlepsza, najmądrzejsza, najpiękniejsza i do tego zawsze uśmiechnięta.
Raport: Polacy wydają niemal 10 mld zł rocznie na zdrowie z własnej kieszeni
Polacy wydają niemal 10 mld rocznie na prywatne świadczenia zdrowotne. To oznacza, że wykładamy z własnej kieszeni jedną trzecią tego, co rząd obiecał dołożyć w ciągu 7 lat – oceniają eksperci ze Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA.
Ich zdaniem konieczne jest nie tylko sukcesywne zwiększanie nakładów publicznych na ochronę zdrowia, ale też racjonalne ich wydatkowanie.
W Polsce w 2019 roku zniknęły 533 apteki, prawie 100
W wyniku reformy "Apteka dla aptekarza" w 2019 r. ubyły w Polsce 533 apteki, a o kolejne 98 zwiększyła się liczba aptek uśpionych, czyli niedziałających, ale posiadających ważną licencję - wynika z raportu firmy audytorsko-doradczej Grant Thornton.
Piotrkowscy uczniowie pomogą zagospodarować teren wokół wieży ciśnień
„Nasza nowa przestrzeń", to konkurs, który polega na stworzeniu autorskiego planu zagospodarowania przestrzennego terenów pomiędzy wieżą ciśnień a piotrkowskim dworcem PKS. Zainicjowano go w poniedziałek w Mediatece 800-lecia. Uczestnicy konkursu, czyli piotrkowscy uczniowie, muszą odpowiedzieć na następujące pytania: Czego brakuje w centrum miasta, a czego jest za dużo? Jak powinna wyglądać przestrzeń publiczna? Jak zagospodarować wieżę ciśnień? Podczas spotkania omówiono kwestię opracowywania planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic: Roweckiego-Grota, Polskiej Organizacji Wojskowej i J. Słowackiego. Najlepsze koncepcje zostaną nagrodzone, na ten cel przeznaczono 10 tysięcy złotych.
Elektrownia Bełchatów. Czy mieszkańcom Piotrkowa należy się odszkodowanie?
Z kominów Elektrowni Bełchatów, Piotrków Trybunalski widać jak na dłoni. To w tę stronę najczęściej wieje wiatr, wiele częściej niż w kierunku pobliskiego Bełchatowa. Wysokie kominy zapewniają rozchodzenie się dymu ze spalanego węgla na odległość nawet kilkuset kilometrów. Jednak kiedy warunki atmosferyczne są niekorzystne, elektrownia „grilluje” pobliski Piotrków i jego mieszkańców.
Ekspert: już 20 min. marszu dziennie może zmniejszyć ryzyko depresji
Już około 20 minut szybkiego marszu dziennie może zmniejszyć ryzyko wystąpienia depresji o 22 proc. - przypomina psycholog zdrowia Mateusz Banaszkiewicz z okazji Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją, który obchodzimy 23 lutego. Tymczasem z ogólnopolskich badań przeprowadzonych w 2019 r. wynika, że co piąty mieszkaniec Polski nie spaceruje nawet przez 10 minut w tygodniu.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat