Już po raz 8 mieszkańcy Piotrkowa zmierzą się w Piotrkowskim Konkursie Wiedzy o Sporcie. 10. listopada w ramach miejskich obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości będzie można sprawdzić swoją wiedzę na temat polskiego sportu ostatnich dziesięcioleci. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5.
1 listopada to czas, kiedy spotykamy się w gronie najbliższych, by wspólnie wspominać, tych którzy już odeszli. W czwartek na piotrkowskim cmentarzu były tłumy, każdy przy grobach swoich bliskich zapalał znicze, modlił się i zostawiał kwiaty.
W 2018 roku zmarło wielu znanych piotrkowian, którzy przyczynili się do rozwoju miasta. Byli to ludzie kultury, sportu, działacze społeczni i przedsiębiorcy. Przypomnijmy tych, których groby będziemy odwiedzać 1 czy 2 listopada.
Korowód świętych ponownie przeszedł ulicami Piotrkowa. Wydarzenie po raz kolejny zostało zorganizowane w przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych. Hasłem tegorocznego wydarzenia są słowa św. Stanisława Kostki: „Do wyższych rzeczy jestem stworzony i dla nich winienem żyć”.
Po raz jedenasty w gminie Czarnocin odbył się tradycyjny Hubertus, czyli święto myśliwych, leśników i jeźdźców, organizowane na zakończenie sezonu jeździeckiego, a przez myśliwych na początku sezonu polowania jesienno-zimowego.
Od środy od godziny 18.00 do piątku do godziny 8 rano, w razie nagłego zachorowania możemy udać się do dowolnego punktu świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. W sytuacji nagłego zagrożenia zdrowia lub życia pomocy udzielają Izby Przyjęć lub Szpitalne Oddziały Ratunkowe.
Polskie Stronnictwo Ludowe, Przymierze Samorządowe, Koalicja Samorządowa oraz Nasza Ziemia Piotrkowska zawiązały koalicję w nowej, VI kadencji Rady Powiatu Piotrkowskiego. Taką informację podały służby Starostwa Powiatowego w Piotrkowie. Tymczasem szef PiS w powiecie piotrkowskim Zbigniew Ziemba podkreśla, że to Prawo i Sprawiedliwość prowadzi zaawansowane rozmowy z przedstawicielami wszystkich ugrupowań (poza PSL) i zamierza rządzić wspólnie z tymi samorządowymi komitetami.
W trzech podstawówkach gminy Grabica (w Boryszowie, Szydłowie i Brzozie) realizowany był projekt edukacyjny „Zaprogramuj przyszłość#17”. To kompleksowy program edukacji cyfrowej, prowadzony przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania, dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Dzięki tej inicjatywie szkoły otrzymały pomoce dydaktyczne, zaś nauczyciele zostali przeszkoleni do prowadzenia zajęć z programowania dla klas I – III.
To wszystko w ramach akcji "Przypomnieć o Zapomnianych" zorganizowanej przez Związek Harcerstwa Polskiego. 27 października harcerze uporządkowali groby lokalnych bohaterów na cmentarzu wojskowym, zapalili znicze, zawiesili biało-czerwone wstęgi.
Pacjenci mogą zyskać dostęp do nowej formy terapii, a szpital w Bełchatowie prestiżowe miejsce w historii rozwoju medycyny. Po raz pierwszy w lecznicy przy Czaplinieckiej prowadzone będą badania kliniczne.