Ruszają badania kliniczne w bełchatowskim szpitalu

Bełchatów Środa, 31 października 20184
Pacjenci mogą zyskać dostęp do nowej formy terapii, a szpital w Bełchatowie prestiżowe miejsce w historii rozwoju medycyny. Po raz pierwszy w lecznicy przy Czaplinieckiej prowadzone będą badania kliniczne.
fot. pixabay fot. pixabay

Co to takiego? To programy badań nad lekami, prowadzone z udziałem pacjentów, mające na celu określenie czy nowa forma terapii jest bezpieczna i skuteczna. Badania kliniczne mogą również pełnić funkcję profilaktyczną - służą sprawdzaniu nowych metod zapobiegania chorobom. W efekcie określane są nowe sposoby zapobiegania, diagnozowania lub leczenia poszczególnych schorzeń.

 

- Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie idzie z duchem czasu i otwiera nowy rozdział w ponad 30-letniej działalności placówki. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat postęp w medycynie – w tym opracowanie wielu nowych leków i terapii – sprawił, że dziś potrafimy poradzić sobie z chorobami, które do niedawna były nieuleczalne. Dziś, bełchatowski szpital chce w ten rozwój dołożyć swoją cegiełkę – mówi Katarzyna Babczyńska, rzecznik prasowy placówki w Bełchatowie.

 

Badania kliniczne odbywają się zgodnie z przepisami unijnymi i po uzyskaniu zgody Komisji Etyki Badań Klinicznych.

Udział w każdym badaniu klinicznym jest dobrowolny. Zgodę na udział w badaniu pacjent wyraża po uzyskaniu kompleksowej, rzetelnej i całościowej informacji o stanie swojej choroby, możliwościach leczenia, spodziewanych korzyściach i niebezpieczeństwach związanych z niestandardową formą leczenia. Pacjent w każdej chwili może zrezygnować z udziału w badaniu, bez konsekwencji formalno-prawnych. Wyrażając zgodę na udział w badaniu klinicznym pacjent zobowiązuje się jednocześnie do przestrzegania warunków związanych z prowadzeniem tegoż badania (systematyczna, okresowa kontrola lekarska oraz wykonywanie wyznaczonych badań w określonym czasie).

 

Korzyści dla pacjenta z udziału w badaniu klinicznym leku:

- możliwość zastosowania skutecznego sposobu leczenia choroby,

- dostęp do leczenia, które jest mało powszechne,

- bezpłatna ponadstandardowa opieka medyczna.


Zainteresował temat?

4

0


Zobacz również

Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)11.11.2018 20:35

Sprawdzałam na stronie badań klinicznych,ze chodzi o choroby psychiatryczne.

00


polityk ~polityk (Gość)31.10.2018 21:09

ten artykuł to czysta propaganda, brak jakichkolwiek informacji poza informacją w tytule

00


gość ~gość (Gość)31.10.2018 17:27

W okolicy wszystkie szpitale się rozwijają, a Rakowaska...na sam dół.

40


grr ~grr (Gość)31.10.2018 11:04

o najważniejszym zapomnieli wspomnieć: na jakie choroby będą badania kliniczne bo wątpię że na wszystkie możliwe.....

40


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat