Jak informuje naczelnik piotrkowskiego Urzędu Skarbowego, od 31 marca zostaje ograniczone funkcjonowanie instytucji. Osobista wizyta w skarbówce będzie możliwa tylko po wcześniejszym umówieniu wizyty.
Sytuacja epidemiczna w woj. łódzkim jest bardzo poważna, ze wskazaniem na sytuację pogarszającą się. Liczba zakażeń stale wzrasta - powiedział we wtorek na spotkaniu z mediami wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.
Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim prowadzi śledztwo dotyczące zabójstwa 36-letniego Łukasza O. 41-letnia Joanna T. usłyszała zarzut i została tymczasowo aresztowana.
Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia w województwie łódzkim potwierdzono 1290 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 25 osób, 4 z nich nie posiadały chorób współistniejacych. Mamy też 1477 ozdrowieńców.
W związku z trzecią falą pandemii koronawirusa, dużą liczbą chorych, stacjom krwiodawstwa znów zaczyna brakować osocza od osób, które przechorowały COVID-19, dlatego np. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku ponowiło apel o oddawanie osocza. Osocze jest wykorzystywane w leczeniu niektórych zakażonych pacjentów.
31 lat temu piotrkowscy radni chcieli uratować kolej Piotrków – Sulejów, jednak ich decyzja na niewiele się zdała. Po 106 latach przestała istnieć ostatecznie w 2008 roku.
Ostatnio wyjątkowo często boli mnie głowa. Zauważyłam, że dzieje się tak, gdy mocno się zdenerwuję. Niestety, z powodu ogólnej sytuacji, zdarza się to już kilka razy w tygodniu. Zaczyna się łagodnie, aby przejść do pulsowania w skroniach. Czy to może mieć związek ze stresem? Jestem chora fizycznie czy psychicznie? - pyta Sylwia.
Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia w województwie łódzkim potwierdzono 929 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Tym razem nie odnotowano ofiar COVID-19. Mamy też 1400 ozdrowieńców. Dla porównania w miniony poniedziałek (22 marca) odnotowano 862 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W związku z tym, że w weekend wykonywanych jest mniej testów niż od poniedziałku do piątku, również liczba wykrytych zakażeń jest niższa.
Pojawiły się w Polsce w XVIII wieku za czasów Augusta Poniatowskiego, choć niektóre źródła podają, że już w XV a nawet w XII w pisano o ciastach przypominających babskie spódnice. To od nich wzięła się nazwa ciasta w tym kształcie – baba, babka, babeczka. Do ich przyrządzenia potrzeba było wielu jaj, masła i drożdży, a receptury na nie były pilnie strzeżone. I uwaga – nie każdy miał do nich dostęp. Początkowo znane były tylko kobietom! Na temat tego smacznego wypieku, dowiecie się więcej z tekstu Beaty Królikiewicz, autorki bloga "Niebo na talerzu".
W Majkowie ujawniono przypadek rażącego zaniedbania zwierząt. Chodzi o bydło w jednym z tamtejszych gospodarstw rolnych, które od lat żyje zanurzone do połowy kończyn we własnych odchodach. A to tylko jedno z licznych uchybień ujawnionych podczas kontroli. Właściciel gospodarstwa nie zgadza się z zarzutami.