Są filmy, na które czeka się z niecierpliwością. Jednym z nich jeszcze do niedawna był Batman, a w tym tygodniu są to kolejne przygody bohaterów cyklu "Fantastyczne zwierzęta". A co jeszcze warto zobaczyć na dużym ekranie?
Konkurs na najpiękniejszą palmę, konkursy i warsztaty dla dzieci, występy artystyczne oraz stoiska kupieckie - to atrakcje tegorocznego Jarmarku Wielkanocnego w Piotrkowie.
Po przeprowadzonym konkursie na dyrektora Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim, Zarząd Powiatu Piotrkowskiego przychylił się do rekomendacji komisji konkursowej i powołał na szefa placówki Arkadiusza Tomasza Olędzkiego.
W Grabostowie w gminie Gorzkowice, mieszkańcy wsi w ramach pożytecznego spędzenia wolnego czasu zorganizowali kolejną, wspólną zbiórkę odpadów. Przydrożne rowy i pobocza lasu oczyszczone zostały ze szklanych butelek, puszek i innych śmieci.
Od czego zacząć budowanie wizerunku firmy? To pytanie, które bardzo często zadają przedsiębiorcy. Czy skupiać się na produktach? Na reklamie? Owszem, można, ale najpierw trzeba zacząć od identyfikacji wizualnej. Projektowanie logo to pierwszy krok, jaki należy wykonać w kierunku zbudowania i utrwalenia wizerunku firmy. Dlaczego? Sprawdźmy!
Kilka dni temu zaczęła się kalendarzowa wiosna, ostatnie temperatury i piękne słońce potwierdziło ten fakt. Jednak głównym dowodem na to, że mamy już najpiękniejszą porę w roku jest powrót bocianów w nasze w okolice.
Koło Gospodyń Wiejskich w Kotkowie "Baziowe Kotki" zorganizowało w sobotę akcję sprzątania w sołectwie Kotków w gminie Gorzkowice. Była to już kolejna akcja sprzątania miejscowości i jak zapewniają jej uczestnicy – nie ostatnia.
W Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim będą etaty dla 22 nowych funkcjonariuszy, pierwsi z nich zaczną służbę już w maju.
Węgiel, gaz i ropa… gospodarka świata jest uzależniona od spalania paliw kopalnych. Ale to się zmienia i wielu ekspertów uważa, że już niebawem te surowce — szkodliwe dla środowiska, warto dodać — zostaną całkowicie wyparte przez system odnawialnych źródeł energii, które są tańsze, bardziej ekologiczne i tak naprawdę niewyczerpalne. Przyjrzyjmy się dwóm takim alternatywom, które już powoli zmieniają nasze myślenie o tym, jak pozyskać energię elektryczną i ciepło w naszych domach.
Już od ponad dwóch lat mierzymy się z COVID-19. Choroba wywoływana jest przez SARS-CoV-2, czyli wirus należący do rodziny koronawirusów. Wszystkie poznane dotąd koronawirusy powodujące zakażenia u ludzi wywołują objawy ze strony układu oddechowego, bardzo rzadko ze strony innych układów i narządów. Początek światowej pandemii, czyli 2020 rok, był czasem obaw przed nieznaną chorobą, ale i lęku o własne zdrowie i zdrowie bliskich osób. Obecnie koronawirus pozostawia po sobie nie tylko złe wspomnienia, ale także powikłania u tzw. ozdrowieńców. Część osób, które przeszły COVID-19 skarży się na niepokojące powikłania, takie jak: duszności, kaszel, zaburzenia snu, drażliwość, problemy z pamięcią, silne bóle oraz zawroty głowy, zaburzenia lub utrata węchu i smaku. To właśnie z myślą o nich powstał program „Łódzkie Centrum Postcovidowe”.