To było spotkanie ostatniej szansy. Operatorzy stacji dializ osiągnęli porozumienie z Narodowym Funduszem Zdrowia w sprawie refundacji stawki za hemodializy w 2009 roku. Piotrkowscy pacjenci stacji dializ mogą więc spać spokojnie.
Po wielu zawirowaniach bełchatowscy radni w końcu uchwalili budżet miasta na 2009 rok. W tym roku na wydatki Bełchatów przeznaczy ok 150 milionów złotych. Najwięcej środków będzie przeznaczonych na oświatę i miejskie inwestycje.
Zdrożała część usług za korzystanie z obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piotrkowie. Podwyżkę najdotkliwiej odczują dorośli, którzy popołudniami i wieczorami korzystają z krytych pływalni.
Mimo, że to połowa lutego to Bełchatów nie ma jeszcze budżetu na 2009 rok. Podczas ostatniej sesji radni ponownie nie przyjęli projektu uchwały, który gotowy był w listopadzie. Marek Chrzanowski, prezydent Bełchatowa, nie ukrywał, że decyzją radnych jest rozczarowany. Opóźnienie w przyjęciu budżetu oznacza bowiem opóźnienie w realizacji miejskich inwestycji.
Prace najwybitniejszego polskiego pejzażysty Romana Kochanowskiego będzie można zobaczyć już od piątku w piotrkowskim Muzeum.
Wystawy "Twarze piotrkowskiej bezpieki" bełchatowskie Muzeum Regionalne jeszcze oficjalnie nie zapowiedziało, a ekspozycja już budzi kontrowersje i to natury politycznej.
Jedną z najważniejszych inwestycji drogowych jakie miasto zamierza zrealizować w tym roku jest remont ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Kostromskiej do Powstańców Warszawskich. Dlaczego nie dłuższy odcinek? Brak funduszy w miejskiej kasie.
Bezrobotni są oburzeni. Nie dlatego, że zmuszeni kupować bilet normalny, nagle bardzo zubożeją, ale dlatego, że właśnie teraz, kiedy sytuacja na rynku pracy gwałtownie się pogarsza, gdy wielu traci zatrudnienie nie ze swojej winy, władze miasta - jak to określają - pokazują im "figę z makiem".
Przez lata zmieniające się ekipy rządzące miastem obiecywały piotrkowianom, że z ulic miasta znikną brudne, przeżarte rdzą minibusy. Autobusy, bez względu na to, czy należałyby do prywatnego, czy publicznego przewoźnika miały być nowoczesne, czyste, klimatyzowane. A ich rozkłady jazdy miały zostać dostosowane do potrzeb pasażerów. Tak się nie stanie, koniec złudzeń.
Po jedenastu latach wreszcie wydano przewodnik turystyczny po Piotrkowie i okolicach. W publikacji znajduje się opis historii miasta, trzy trasy turystyczne, spis zabytków i innych miejsc wartych obejrzenia.