Nieuchronnie się zbliża dzień, w którym ósmoklasiści będą musieli wybrać szkołę średnią. Jak to zrobić? Przede wszystkim trzeba myśleć o przyszłości, która jest niepewna i będzie zmieniać się dużo bardziej dynamicznie niż teraźniejszość. Rozwój nowoczesnych technologii już teraz nie pozwala z większą dokładnością przewidzieć przyszłości rynku pracy, ale co do jednego eksperci są zgodni - żeby przetrwać, będziemy musieli być bardziej wszechstronni i elastyczni, bo częściej będziemy musieli się przekwalifikowywać.
Na placu wokół fabryki przy ulicy Dmowskiego przez kilka dni błąkał się kozioł sarny. Najprawdopodobniej zwabiony rosnącą tam trawą. Dopiero w środę przed południem został wypłoszony przez pracowników. Podobny przypadek miał miejsce w Tomaszowie.
Piotrkowskie szkoły podstawowe są znowu otwarte i prowadzą zajęcia opiekuńczo - dydaktyczne dla klas I-III oraz konsultacje dla ósmoklasistów. Z 1900 dzieci korzystających z nauczania wczesnoszkolnego w całym Piotrkowie, rodzice zaledwie 162 zadeklarowali chęć skorzystania z oferty szkół, a na pierwszych zajęciach pojawiło się tylko 70 z nich.
Większość zajęć na polskich uczelniach do końca letniego semestru odbywać się będzie zdalnie. Pierwsze, bardzo nieliczne zajęcia dla studentów w laboratoriach ruszą pod koniec maja, z zachowaniem szczególnych środków ostrożności.
W piątek 29 maja zlikwidowany zostanie przejazd przez budowaną autostradę A1 w ciągu ul. Twardosławickiej w Piotrkowie. Niestety nie jest to równoznaczne z oddaniem do użytku wiaduktu na Wojska Polskiego, jak pierwotnie zakładano.
Dyrektor szkoły podstawowej określi szczegółowy sposób sprawowania opieki i prowadzenia zajęć dla dzieci z klas I-III, które będą przebywać w szkole, a forma zajęć będzie uzależniona od warunków epidemicznych oraz spełnienia wytycznych ministrów edukacji, zdrowia i GIS - podało MEN.
Ograniczenie funkcjonowania szkół zostało przedłużone do 7 czerwca 2020 r. - wynika z opublikowanego w piątek projektu nowelizacji rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej. Projekt zakłada też m.in. stopniowe uruchamianie szkół podstawowych.
Rząd zezwolił na otwarcie przedszkoli już od 6 maja. By jednak właściwie przygotować je do przyjęcia dzieci, piotrkowscy urzędnicy postanowili zrobić to nieco później.
Obecna Europa, skupiona na Brukseli i stolicach państw, okazała się zbyt ograniczona; samorządy muszą być filarem UE – podkreślili w przesłanym PAP oświadczeniu członkowie Europejskiego Komitetu Regionów. Ich zdaniem wkłady krajowe do budżetu UE należy podnieść do 2 proc. DNB.
Piotrkowski Miód Wielokwiatowy, dzięki staraniom samorządu powiatu piotrkowskiego i lokalnych pszczelarzy, został wpisany na listę produktów regionalnych i tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.