ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Mobilni, kompetentni, wykwalifikowani - ZSP NR 4

Poniedziałek, 01 czerwca 2020
W centrum Piotrkowa znajduje się szkoła z najnowocześniejszą halą sportową w rejonie. Jest to Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 4, który mieści się przy ulicy Sienkiewicza 10 /12. Warto zainteresować się oferowanymi tu kierunkami, które umożliwiają zdobycie konkretnej specjalizacji. Wysoką jakość kształcenia zawodowego potwierdzają uczniowie, ich rodzice czy lokalni pracodawcy, a przede wszystkim bardzo dobre wyniki egzaminów zewnętrznych.

Ładuję galerię...

 

W ZSP 4 można podjąć naukę takich zawodów, jak: kucharz, cukiernik, piekarz, wędliniarz, fryzjer, kelner, sprzedawca, magazynier – logistyk (nowość), mechanik pojazdów samochodowych, kierowca mechanik, elektromechanik pojazdów samochodowych czy blacharz samochodowy. Wymienione kierunki oferuje trzyletnia branżowa szkoła I stopnia. Młodzież nabywa praktycznych umiejętności w wybranych przez siebie zakładach, za co otrzymuje wynagrodzenie.

 

ZSP 4 znane jest jednak od lat przede wszystkim z technikum. Absolwenci kończą go z tytułem technika: żywienia i usług gastronomicznych, technologii żywności, usług fryzjerskich, spedytora, kelnera czy agrobiznesu. Uczniowie w czasie pięciu lat nauki korzystać mogą z nowocześnie wyposażonych szkolnych pracowni zawodowych i przedmiotowych.

 

Uczniowie prócz zdobywania wiedzy i umiejętności mogą zawsze liczyć na pomoc wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, która dba o poziom nauczania oraz sprzyjającą nauce atmosferę.

 

Mobilni, kompetentni, wykwalifikowani. 

 

 

 


Niezwykle atrakcyjna jest oferta wymiany międzynarodowej młodzieży. Uczniowie ZSP 4 biorą udział w programie. „Mobilni, kompetentni, wykwalifikowani” - „Mobile, competent, qualified” w ramach Erasmus +, dzięki któremu wyjeżdżają na praktyki zawodowe do europejskich krajów. Organizatorem i pomysłodawcą tych praktyk jest Fundacja Europejskich Inicjatyw Społecznych z Tomaszowa Mazowieckiego http://www.feis.com.pl/, realizująca szereg projektów dla osób bezrobotnych, pomagająca firmom w optymalizacji efektywności zarządzania i redukcji kosztów, specjalizująca się w szeroko pojętym rozwoju osobistym i zawodowym. Fundacja zadbała, by wyjazdy zostały profesjonalnie zorganizowane, a staże odbywały się w renomowanych zakładach pracy. Uczniowie w ramach projektu Mobilni, kompetentni, wykwalifikowani z kierunków gastronomicznego i spedycyjnego odbywali dwutygodniowe praktyki zawodowe w Granadzie w Hiszpanii. Dla uczniów był to ciekawy i pracowity czas, podczas którego mieli możliwość poznać system organizacji pracy i strukturę zagranicznego przedsiębiorstwa, zaaklimatyzowali się w innych warunkach kulturowych, zdobyli kolejne umiejętności zawodowe, językowe i społeczne, jak również mieli możliwość ciekawie spędzić czas podczas wycieczek krajoznawczych, poznali kuchnię i zwyczaje panujące w innych krajach oraz nawiązali nowe znajomości i przyjaźnie. 

Młodzież miała okazję rozwijać swoje umiejętności zawodowe i zdobywać cenne doświadczenia w tamtejszych lokalach gastronomicznych oraz w sklepach i magazynach. Zdobyte kwalifikacje sprawią, że młodzi ludzie będą mieli dobry start na rynku pracy po ukończeniu szkoły. Warto też podkreślić wagę wymiany międzykulturowej, poznanie języka i tradycji danego kraju. Razem z Fundacją Europejskich Inicjatyw Społecznych planujemy już kolejne wyjazdy w nadchodzącym roku szkolnym 2020/2021, tym razem praktyki obejmą również uczniów kształcących się w zawodzie technika usług fryzjerskich.

 

 

Nowy kierunek

 
W związku z otwarciem kierunku magazynier – logistyk, Centrum Dystrybucyjne Kaufland objęło patronatem nową klasę, co potwierdził Mateusz Staniszewski – dyrektor Centrum Dystrybucyjnego: „Z pierwszym dniem nadchodzącego roku szkolnego C. D. Kaufland obejmuje patronatem nowo utworzony kierunek magazynier-logistyk w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 4 w Piotrkowie Trybunalskim. Zachęcamy do podjęcia kształcenia praktycznego w zawodzie w jednym z najnowocześniejszych magazynów w Europie. Naszym praktykantom zapewniamy umowę o pracę w ramach płatnych praktyk,[...] pełne zaplecze socjalne, które przysługuje wszystkim naszym pracownikom. Pod opieką świetnie przygotowanej merytorycznie kadry praktyków szkolimy specjalistów w zakresie procesów magazynowych (m.in. przyjęcie towaru, magazynowanie, składowanie, zarządzanie zapasami, kompletowanie, wydawanie towaru, obsługa systemu WMS, planowanie i realizacja transportu, wiedza nt. obsługi maszyn i ich konserwacji), a w przyszłości specjalistów automatyków, zawodzie o ogromnym zapotrzebowaniu na rynku pracy. Zdobyta wiedza na zajęciach szkolnych i umiejętności w C.D. Kaufland pozwolą absolwentom ZSP 4 pomyślnie zdać egzamin kwalifikacji zawodowych, uzyskać uprawnienia do wykonywania zawodu magazynier-logistyk i rozpocząć karierę zawodową. [...]”

 

Szczegółowe informacje na temat oferty edukacyjnej, rekrutacji oraz ciekawych wydarzeń znaleźć można na stronie internetowej szkoły:

http://www.zsp4.piotrkow.pl, a także na Facebooku.

Zapraszamy.

 

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat