W związku z kolejnym etapem prac na odcinku budowy autostrady A1 między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem, jutro należy spodziewać się dodatkowych ograniczeń w ruchu.
17 maja rozpoczął się protest uczniów w całej Polsce. Młodzi ludzie ubierają się na czarno, a elementem, który ma ich dodatkowo wyróżniać jest czerwona wstążka, przypięta do ubrania, plecaka lub po prostu zawiązana na nadgarstku.
Wraz z ustępowaniem pandemii i powolnym powrotem do normalności także szkoły wkrótce powrócą do stacjonarnej edukacji. Z jednej strony uczniowie podkreślają radość z ponownego spotkania znajomych. Z drugiej wielu obawia się, że po długim okresie nauki zdalnej program ich przerośnie i nie poradzą sobie w tradycyjnych szkolnych realiach. O braku powodów do obaw przekonuje łódzki kurator oświaty, Waldemar Flajszer, który zwrócił się z apelem do dyrektorów i nauczycieli o ułatwienie młodzieży powrotu do normalnej edukacji.
Najlepsi uczniowie szkół zawodowych z miasta i powiatu, ale także Łowicza, Rawy Mazowieckiej i Skierniewic spotkali się w odnowionej siedzibie piotrkowskiej Biblioteki Pedagogicznej z wicemarszałkiem Zbigniewem Ziembą oraz kuratorem oświaty Waldemarem Flajszerem. Przekazali oni specjalne listy gratulacyjne i podkreślali znaczenie edukacji zawodowej dla regionu i województwa.
Jazda na rowerze to doskonała forma spędzania wolnego czasu, ale także świetny środek transportu. Dodatkową popularność wśród piotrkowian zyskała w trakcie pandemii, kiedy była jedną z niewielu dostępnych form aktywności fizycznej. Wraz z powrotem dobrej pogody startuje kolejny sezon rowerowy. "Jak wybrać właściwy jednoślad?" oraz "Jak przygotować już posiadany?" to pytania z jakimi zwróciliśmy się do Adriana Mogiły, właściciela jednego z piotrkowskich sklepów rowerowych.
Wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski uważa, że - jeśli tylko pozwolą na to warunki epidemiologiczne - warto, aby nauka stacjonarna w szkołach była realizowana jak najdłużej, bo jest to istotne z wielu względów.
‘Aikido’ – pewnie większość słyszała o tej wschodniej sztuce walki. Ale czym ono właściwie jest? - Samorozwojem, budowaniem charakteru oraz tężyzny fizycznej i co niezwykle ważne nauką pokory – wyjaśnia małżeństwo Marta i Michał Wąs, twórcy Klubu Aikido Aikikai, trenerzy, egzaminatorzy, a przede wszystkim wieloletni praktycy tej dla wielu wciąż tajemniczej sztuki walki.
Zawodnicy UKS Snikers Rękoraj zdobyli łącznie 5 medali podczas niedawnych Mistrzostw Polski Juniorów w bilard. Sportowcy z imprezy przywieźli 2 srebrne i 3 brązowe krążki.
Zawodniczka UKS Delfin Piotrków Trybunalski, Wiktoria Guść zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu.
Od marca we wszystkich sklepach PSH Lewiatan trwa największa w historii sieci akcja konsumencka, w której do zdobycia są wyjątkowe maskotki „Lewiatanki”. Na początku maja w ramach akcji pojawi się kilka nowości – produkty marki własnej w okazjonalnej lewiatankowej szacie graficznej oraz puzzle Trefl i kolorowanki dla najmłodszych, których pełnię możliwości będzie można odkryć dzięki nowej wersji aplikacji mobilnej „Lewiatanki” wykorzystującej technologię rozszerzonej rzeczywistość. Dodatkowo 8 maja został ogłoszony w całej sieci „Dniem Lewiatanków” – tylko tego dnia jeden znaczek będzie można zdobyć za zakupy już za 15 zł! Sieć jako pierwsza w Polsce na tak szeroką skalę wykorzystała rozszerzoną rzeczywistość w akcji skierowanej do konsumentów.