Artykuły do tagu: szczepie

Ile osób zaszczepiło się przeciw Covid-19?
Szczepienie przeciw Covid-19 to zdaniem Ministerstwa Zdrowia największa szansa na pokonanie pandemii i powrót do normalności. Akcja masowego przyjmowania szczepionek zaczęła się 27 grudnia ub. roku. Ilu mieszkańców naszego województwa wzięło w niej udział?
Od poniedziałku zgłoszenia do szczepień dla nauczycieli i pracowników żłobków
Od poniedziałku nauczyciele oraz pracownicy żłobków, którzy chcą się zaszczepić przeciw COVID-19, będą mogli zgłosić chęć szczepienia. W pierwszej kolejności zaszczepieni zostaną ci, którzy pracują stacjonarnie w szkole, przedszkolu lub żłóbku. Szczepienia ruszą w piątek.
Miasto zapewni potrzebującym dowóz na szczepienie
22 osoby zapisały się do tej pory na transport do punktów szczepień przeciwko wirusowi COVID-19. Z dowozu mogą korzystać osoby starsze i niepełnosprawne mające problemy z poruszaniem się, które nie mają możliwości dojazdu na własną rękę.
Pierwsi mieszkańcy gminy Wolbórz zaszczepieni
Pierwszych 60 seniorów zostało zaszczepionych w gminie Wolbórz. Osoby potrzebujące transportu do punktu szczepień zostały dowiezione przez ochotników z OSP.
Piotr Wojtysiak: Szczepionki są naprawdę bezpieczne
Epidemia koronawirusa wywróciła naszą codzienność o 180 stopni. Od kilku tygodni trwa jednak proces, który ma pozwolić nam na powrót do normalności. Szczepienia przeciwko COVID-19, bo o nich mowa, realizowane są również w Piotrkowie. Jednym ze zwolenników przyjęcia szczepionki jest Piotr Wojtysiak, starosta powiatu piotrkowskiego, który podkreśla jednak, że cierpliwie na swoją kolej poczeka.
Najwięcej szczepień przeciw COVID-19 na Mazowszu; najmniej - w Lubuskiem
Najwięcej szczepień przeciw COVID-19 przeprowadzono do tej pory w województwie mazowieckim - ogółem wykonano ich już 157 tys. 546. Najmniej szczepień wykonano w Lubuskiem - 23 tys. 973. W całym kraju zaszczepiono dotąd ponad milion osób.
Seniorzy mają wsparcie żołnierzy
Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej wspierają seniorów i kombatantów w procedurze szczepień – od rejestracji poprzez pomoc w dowiezieniu na szczepienie, a także monitorują ich samopoczucie między szczepieniami i po przyjęciu drugiej dawki. Od 18 stycznia działa infolinia wsparcia seniorów uruchomiona przez Wojska Obrony Terytorialnej. Pod numerem telefonu 800 100 115 w godzinach od 7:30 do 19:30 seniorzy mogą uzyskać pomoc w zarejestrowaniu się i dotarciu na szczepienie.
W gminie Grabica rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19
W ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw Covid-19, 26 stycznia rozpoczął się proces szczepień dla zarejestrowanych seniorów. Szczepienia poprzedzone były etapem rejestracji osób zainteresowanych, który w pierwszej kolejności obejmuje osoby od 80 roku życia, kolejną grupą przewidzianą do zaszczepienia są osoby od 70 roku życia.
Dworczyk: w tej chwili nie ma już wolnych terminów szczepień; apelujemy do seniorów, by nie szli do przychodni
Mamy ponad 3 mln zajętych terminów, w tej chwili nie mamy już wolnych szczepionek na COVID-19 - powiedział w niedzielę szef KPRM Michał Dworczyk. Zaapelował do seniorów, by nie szli do przychodni, a chęć zaszczepienia się zgłaszali telefonicznie, przez sms lub przez internet.
Rzecznik SSW: Zaszczepiony I dawką? Koniecznie pamiętaj o ulotce!
Wszystkie osoby, które przyjęły I dawkę szczepionki przeciw COVID-19, tuż po szczepieniu otrzymują specjalną ulotkę, m. in. z nazwą szczepionki oraz konkretnym terminem przyjęcia drugiej dawki. Lekarze z piotrkowskiego Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego przypominają, że aby szczepionka była skuteczna, musi być podana dwukrotnie w odstępie minimum 21 dni.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat