Zakończył się nabór wniosków do budżetu obywatelskiego 2018. W sumie piotrkowianie zgłosili 27 propozycji.
Nikomu nic się nie stało. Ucierpiały za to budynki, zarówno mieszkalne, jak i gospodarcze w gminach Grabica, Czarnocin, Moszczenica. Trwa liczenie strat po porannej nawałnicy. Na miejscu pracują strażacy, którzy zabezpieczają budynki.
Latem pojawiają się problemy z niebezpiecznymi owadami. Szerszenie i osy dają się we znaki właścicielom posesji, a z kolei to przekłada się na większą liczbę interwencji straży pożarnej.
Upalne dni wiążą się ze wzmożoną pracą strażaków. Wiele interwencji dotyczyło pożarów nieużytków rolnych. Niestety do rozprzestrzeniania ognia przyczyniała się ludzka bezmyślność.
Kilkunastu strażaków z miejskiej komendy PSP w Piotrkowie walczyło przez ponad godzinę z pożarem, do którego doszło na terenie jednego z zakładów przy ulicy Przemysłowej.
Już po raz czwarty mieszkańcy Piotrkowa mogą zgłaszać swoje propozycje do Budżetu Obywatelskiego. Do magistratu wpłynęły trzy projekty.
Prezydent Tomaszowa Marcin Witko zlecił kontrolę niepublicznych żłobków przy ul. Tkackiej i Lewej. To konsekwencja ucieczki dwuletniego chłopca z jednej z placówek.
Do 31 sierpnia należy złożyć w magistracie do weryfikacji wniosek o zawarcie umowy najmu lokalu mieszkalnego lub socjalnego.
Administracja to nowy kierunek studiów pierwszego stopnia, jaki od października będzie oferować Wydział Filologiczno-Historyczny piotrkowskiej Filii UJK. Władze wydziału podjęły również rozmowy z podsekretarzem stanu w MON prof. Wojciechem Fałkowskim o możliwości studiowania na kierunku historia na specjalności „Obrona terytorialna z elementami wojskowości”.
Czytelnicy portalu epiotrkow.pl i słuchacze Radia Strefa FM zwracają uwagę na nieporządek jaki pozostawili po sobie protestujący przed piotrkowskim sądem. Chodzi przede wszystkim o stearynę, która wylała się z pękniętych zniczy.