Z okazji 159. rocznicy wybuchu powstania styczniowego przypominamy artykuł opisujący jego wpływ na życie i historię miasta. W Piotrkowie ten niepodległościowy zryw, zwłaszcza jego upadek, zapisał się aresztowaniami, kasacją zakonu bernardynów, politycznym więzieniem zwanym cytadelą oraz krwawymi egzekucjami.
W Radomsku wciąż nie ma galerii handlowej z prawdziwego zdarzenia. Mogłaby powstać na terenach przy ulicy Brzeźnickiej. Do tego potrzebny jest jednak miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Uchwala go rada
miasta.
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szydłowie odebrali w piątek certyfikaty podnoszące ich kwalifikacje zawodowe. Możliwość udziału w kursach zapewnił im projekt, który szkoła realizuje od zeszłego roku.
Pięciu kandydatów ubiega się o funkcję dyrektora Powiatowej Poradni Pedagogiczno - Psychologicznej w Piotrkowie.
Pamięć pięciu poległych powstańców z 1863 roku uczczą władze gminy Łęki Szlacheckie.
35-latek z Sulejowa zastrzelił psa swoich sąsiadów. Dlaczego? Przeszkadzało mu szczekanie. Mężczyźnie postawiono już zarzuty.
16 stycznia 1945 roku Armia Czerwona wkroczyła do Radomska. Do dziś data
ta dzieli różne radomszczańskie środowiska. Dla jednych to wyzwolenia
miasta spod okupacji hitlerowskiej. Dla innych to moment kiedy Radomsko,
tak jak i cała Polska, znalazła w strefie wpływów komunistycznego ZSRR.
Najlepszym liceum w powiecie radomszczańskim w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2012, który po raz czternasty został przygotowywany przez miesięcznik Perspektywy i dziennik Rzeczpospolita okazało się II Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Radomsku.
Znany jest już wariant przebiegu drogi S12 przez teren gminy Sulejów.
Dyskusja o fotoradarach rozgorzała na nowo po ogłoszeniu projektu Narodowego Programu Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.