Przejazd dla samochodów oraz przejście dla pieszych przez teren budowy autostrady A1 przy ul. Twardosławickiej w Piotrkowie Trybunalskim mają zostać oddane do użytku pod koniec sierpnia. Z kolei po wybudowaniu A1, możliwa jest zmiana kategorii drogi nr 91 z krajowej na wojewódzką. Takie informacje padano podczas posiedzenia powiatowego zespołu zarządzania kryzysowego, które odbyło się w poniedziałek w siedzibie piotrkowskiego Starostwa Powiatowego
Decyzja środowiskowa w sprawie budowy drogi ekspresowej S12 została uprawomocniona, a to wielki krok w stronę rozpoczęcia tej niezwykle ważnej w naszym regionie inwestycji.
Jedna osoba została ranna w wypadku na drodze krajowej nr 1 we Wronikowie.
69-letni mężczyzna został przejechany przez ciągnik rolniczy na terenie własnego gospodarstwa. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Policja apeluje o ostrożność i zdrowy rozsadek. - Pamiętajmy, że chwila nieuwagi może kosztować utratę zdrowia, a nawet i życia – mówią policjanci.
Trzy wakacyjne akcje zbiórki krwi zorganizowane zostaną w sierpniu w naszym regionie. Pierwsza już w niedzielę 11 sierpnia, zapraszamy do miejscowości Woźniki w gminie Wola Krzysztoporska, ambulans stanie przy budynku OSP w godz. 9 – 13.
Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące przestępczości w poszczególnych powiatach. Czarnymi punktami są Wałbrzych czy Nowy Sącz. Jak wypadł Piotrków i powiat piotrkowski?
Przedstawiciele organizacji pozarządowych zajmujący się m.in. kulturą, ochroną dziedzictwa narodowego, dziedzictwa przyrodniczego czy ochroną promocji zdrowia odebrali we wtorek (6 sierpnia) z rąk starosty piotrkowskiego Piotra Wojtysiaka umowy, na mocy których otrzymają dofinansowanie na realizację swoich zadań. W sumie powiat przekazał kilku organizacjom kilkadziesiąt tysięcy złotych.
- Oczekujemy pełnej informacji o posiadanych zasobach likwidowanych oddziałów w szpitalu powiatowym, zakończenia działań dezinformacyjnych w sprawie likwidowanych oddziałów oraz wyciągnięcia odpowiedzialności wobec osób, które doprowadziły do tak tragicznej sytuacji Powiatowego Centrum Matki i Dziecka - to główne postulaty grupy radnych powiatowych Prawa i Sprawiedliwości, które przedstawili na wtorkowej konferencji prasowej. W spotkaniu z mediami uczestniczyli m.in. radne powiatu piotrkowskiego Katarzyna Miśkiewicz i Anna Pietraszko, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Piotrkowskiego Robert Pielużek oraz członek Społecznej Rady Szpitala z ramienia wojewody łódzkiego Tomasz Trzaskacz.
Niedawno informowaliśmy, że na dworcu PKS w Piotrkowie Trybunalskim koczują bezdomni, którzy śmiecą, załatwiają tam potrzeby fizjologiczne i zakłócają porządek. Za utrzymanie tego obiektu odpowiedzialni są pracownicy firmy Mobilis, którzy odpisali nam w tej sprawie w taki oto sposób: "Mając jednak na uwadze, że nie posiadamy środków prawnych, żeby poradzić sobie z osobami bezdomnymi, które przebywają na wspomnianym terenie dworca, jesteśmy zmuszeni zamknąć nie tylko budynek dworca, ale także plac w najbliższej przyszłości".
Zabrała dziecko i uciekła z Wielkiej Brytanii do Polski, do rodzinnego domu. Później stoczyła batalię przed wymiarem sprawiedliwości. Nie pomogły przedstawione w sądzie dowody, nie pomogło zaangażowanie mediów ogólnopolskich, nie pomogli politycy, których prosiła o pomoc, nie pomogła też modlitwa. Edyta przegrała sprawę w Sądzie Apelacyjnym, a to oznacza, że kobieta musi oddać swoją 6-letnią córkę ojcu dziecka - obywatelowi Wielkiej Brytanii. - Nie zniosę rozłąki z dzieckiem, czułabym się, jakby ktoś mi wyrwał serce. Wiem, że córka czuje to samo, to będzie dla niej wielka trauma. Nie rozumiem, dlaczego prawo jest tak bezduszne – mówi zrozpaczona kobieta.